אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: קשיים במו"מ על הסדר האופיואידים; טבע צנחה במסחר המאוחר בוול סטריט צילום: סיון פרג'

דיווחים: קשיים במו"מ על הסדר האופיואידים; טבע צנחה במסחר המאוחר בוול סטריט

המגעים הרשמיים להסדר בפרשת משככי הכאבים בארה"ב נעצרו, אך ההערכות הן שמגעים לא רשמיים יימשכו עד לפתיחת המשפט הרשמית ביום שני הקרוב. מניית טבע צנחה בכ-7% במסחר המאוחר בוול סטריט

19.10.2019, 09:23 | חזי שטרנליכט

קשיים במגעים להגעת להסדר בפרשת משככי הכאבים (אופיואידים) בארה"ב. לפי חלק מהדיווחים, המגעים הרשמיים שהתנהלו בימים האחרונים טרם הבשילו להסכם - והופסקו. עם זאת הערכות הן שמגעים לא רשמיים יימשכו עד לפתיחת המשפט הרשמית ביום שני הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הדיווחים, צנחה מניית טבע בכ-7% במסחר המאוחר בוול סטריט, לאחר שבמהלך המסחר ירדה ב-3.5%. 

טבע מנהלת בימים האחרונים, במקביל לחברות נוספות כגון ג'ונסון אנד ג'ונסון ושלוש מפיצות תרופות גדולות, מו"מ להגעה להסדר כספי בפרשה. לפי הדיווחים האחרונים, הצעת החברה הישראלית זינקה מ-15 מיליארד דולר במשך עשור באספקת תרופות ל-29 מיליארד דולר באספקה של תרופות ושירותים על פני תקופה לא ידועה.

המשפט כולל מעל 2,500 תביעות שהוגשו בשנים האחרונות, בעיקר מ-2017. לפי הנטען, מאות אלפי אנשים מתו בארה"ב כתוצאה משימוש במשככי כאבים החל מאמצע שנות ה-90 ועד לפני כמה שנים.

חברות התרופות מואשמות כי שיווקו באגרסיביות משככי כאבים ולא יידעו את המטופלים כי הם עשויים להתמכר לתרופות. 

מנכ"ל טבע קאר שולץ, צילום: סיון פרג מנכ"ל טבע קאר שולץ | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע קאר שולץ, צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מסכן שולץ
כשהגיע לנהל את טבע חשב שהוא יעשה הוקוס פוקוס... לא ידע שמחכה לו תיבת פנדורה שהשאיר לו ארז ויגודמן וקבוצת דירקטורים. עכשיו נאלץ להתמודד עם חובות ענק, רמאויות... אני במקומו לוקח את המיליונים שכבר קיבל ומתרחק מטבע כמו מאש. זו חברה גמורה ולהישאר בה רק יכתים את פועלו. בשורה התחתונה טבע זרקה לפח 70 מיליארד דולר ועוד בתקופה הכי חשובה בתולדותיה שזה ירידת ערך הקופקסון. הזוי. אי אפשר לצאת ממשבר כזה. רק פשיטת רגל.
אלי  |  20.10.19
לכל התגובות