אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מאשרת: גובשו הבנות להסדר כולל בהיקף 23.25 מיליארד דולר בפרשת האופיואידים צילום: סיון פרג

טבע מאשרת: גובשו הבנות להסדר כולל בהיקף 23.25 מיליארד דולר בפרשת האופיואידים

חברת התרופות הודיעה שגיבשה טיוטת הסכם מול ארבע מדינות בארה"ב - צפון קרוליינה, פנסילבניה, טנסי וטקסס - שבמסגרתו תספק תרופות בהיקף 23 מיליארד דולר ותשלום מזומן של 250 מיליון דולר על פני תקופה של עשור. מוקדם יותר הערב הושגו הסכמות עם שני מחוזות באוהיו לפיהם טבע תשלם 45 מיליון דולר ולא תעמוד למשפט

21.10.2019, 22:21 | חזי שטרנליכט

חברת התרופות טבע הודיעה הערב (ב') כי הגיעה לטיוטה ראשונה של הסכם שמסיימת את פרשת משככי הכאבים הממכרים. החברה דיווחה בהודעה רשמית כי הגיעה להבנות עקרוניות לתשלום של 23.25 בהיקף של מיליארד דולר. במסגרת ההסכם טבע תספק תרופות בשווי 23 מיליארד דולר על פני עשור ותשלם במזומן 250 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

‏ההבנות העקרוניות הושגו מול התובעים הראשיים במדינות צפון קרוליינה, פנסילבניה, טנסי וטקסס, כמו גם חלק מהמשפחות שתבעו את החברה. לפי החברה, המתווה שגובש מציע מנגנון שבאמצעותו תוכל החברה לסיים ולהסדר את מרבית התביעות שנותרו ושלא יוצגו במגעים מולה.

טבע, צילום: סיון פרג טבע | צילום: סיון פרג טבע, צילום: סיון פרג

טבע אמורה לספק תרופה מסוג בופרנורפין נאלוקסון (Buprenorphine naloxone) תרופה שמשמשת לצורך טיפול בהתמכרויות למשככי הכאבים. טבע מציינת כי היא מקווה שהתרומה של התרופה תסייע לאנשים שסובלים מהתמכרות ותסייע גם לקהילות שהושפעו. החברה הוסיפה ומסרה כי היא מרוצה מהתרומה לפתרון מגיפת האופיואידים שהשפיעה על כלל ארה"ב.

קודם לכן היום הושגו הסכמות עם שני מחוזות במדינת אוהיו, מחוז קויאהוגה ומחוז סאמיט, בהסדר שמאפשר לטבע שלא לעמוד למשפט שהחל היום. ההסדר הזה מסיר את דאגת עמידת טבע למשפט במה שמוגדר מסלול אחד (טראק 1). טבע תשלם למחוזות 20 מיליון דולר במזומן ותספק תרופות ב-25 מיליון דולר (תרופה בשם סבוקסון).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות