אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רנו כבר לא נמכרת בארה"ב 27 שנים - אבל טראמפ לא שמע על כך צילום: איי אף פי

רנו כבר לא נמכרת בארה"ב 27 שנים - אבל טראמפ לא שמע על כך

הנשיא האמריקאי, שלא נותן לעובדות לבלבל אותו, אמר בנושא יחסי המסחר ארה"ב-אירופה: "לנו קשה להכניס לאירופה מכוניות אמריקאיות. אבל מכוניות מאירופה זורמות אלינו, כמו מרצדס, ב.מ.וו או רנו"

22.10.2019, 11:57 | תומר הדר

יצרנית הרכב הצרפתית רנו, אינה משווקת מכוניות בארה"ב מאז שנות התשעים המוקדמות, אך לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ זה לא משנה: בנאום שנשא לאחרונה בנושא יחסי המסחר ארה"ב-אירופה השתמש טראמפ במכוניות רנו כדוגמה למוצר אירופי שמשווק בארה"ב בהצלחה רבה, בעוד שתוצרת אמריקאית אינה נמכרת באירופה.

"לנו קשה להכניס לאירופה טרקטורים, לנו קשה להכניס לאירופה מכוניות אמריקאיות. אבל מכוניות מאירופה זורמות אלינו, כמו מרצדס, ב.מ.וו או רנו, במקרה של הצרפתים". כאמור, מכוניות רנו אינן משווקות בארה"ב זה 27 שנים.

דונלד טראמפ , צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ , צילום: איי אף פי

רנו נכנסה לשוק האמריקאי באופן משמעותי בשנות ה-70 המאוחרות של המאה הקודמת עם רנו 5 הוותיקה שנמכרה בארה"ב כשהיא נושאת את השם LE CAR, זאת במסגרת איחוד בין רנו לבין AMC האמריקאית. במהלך שנות ה-80 אף יובאו מכוניות LE CAR לישראל במספרים מוגבלים. דגמים נוספים של רנו שווקו בארה"ב במהלך שנות ה-80 – עד שנת 1992, אז נמכרה בארה"ב הרנו האחרונה.

רנו קליאו 2019 רנו קליאו 2019 רנו קליאו 2019

PSA, החברה האם של פיג'ו וסיטרואן הצהירה על כוונות לחדור לשוק הרכב האמריקאי במהלך העשור הבא, באמצעות תחבורה שיתופית, אך לעת עתה, ולמרות הצהרותיו של טראמפ, רנו אינה מתכננת קאמבק אמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות