אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Team8 הישראלית ואוניברסיטת טולסה ישיקו תוכנית לתואר מתקדם בסייבר צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

Team8 הישראלית ואוניברסיטת טולסה ישיקו תוכנית לתואר מתקדם בסייבר

לדברי מייסד Team8, נדב צפריר, "זו השקעה מבחינתנו, אנחנו נשקיע שם ולא נרוויח"; לאוניברסיטת טולסה יש היסטוריה של טיפוח כישרונות בתחום הסייבר ונבחרה ע"י ה-NSA לקיום תוכנית בתחום

23.10.2019, 07:59 | מאיר אורבך

Team8, קבוצת הסייבר הישראלית, השיקה תוכנית לתואר מתקדם בשיתוף עם אוניברסיטת טולסה באוקלהומה, ארה"ב, להכשרת מומחים במחקר ופיתוח סייבר. התוכנית מתעתדת להניח את היסודות ליצירת גל חדש של מומחים מיומנים בתחום, ותספק ל-Team8 ולאוניברסיטת טולסה הזדמנויות לזיהוי ופיתוח טכנולוגיות חדשניות.

קראו עוד בכלכליסט

"זו השקעה מבחינתנו, אנחנו נשקיע שם ולא נרוויח. המטרה לאורך זמן היא להשקיע לטווח רחוק לתוכניות תואר שלישי", אומר לכלכליסט מייסד-שותף ומנכ"ל Team8, נדב צפריר, "אנחנו מנסים לבנות בעיות עומק בעולם הסייבר ויש לנו את הבסיס מאנשים שאנחנו מגייסים. החברות שלנו מגייסות מעל 100 אנשים בשנה בישראל. שותפות עם אוניברסיטה מובילה בעולם הסייבר היא בעלת פוטנציאל גדול".

נדב צפריר, צילום: עמית שעל נדב צפריר | צילום: עמית שעל נדב צפריר, צילום: עמית שעל

לדברי צפריר, "בזכות החיבור לטולסה נוכל לגייס את האנשים החזקים שיסיימו שם כי כיום זו המלחמה העיקרית. גיוס עובדים ומומחים הוא אחד האתגרים החשובים בעולם הסייבר. הקמנו כבר שמונה חברות ומעל 80% מהמו"פ שלנו בישראל, וזה יישאר כך. ההסכם החדש הוא מסע של הרבה שנים להשפיע על התעשייה כולה".

אוניברסיטת טולסה היא ממוסדות המחקר הפרטיים המובילים בארצות הברית. לאוניברסיטה יש היסטוריה של טיפוח כישרונות יוצאי דופן בתחום הסייבר. בשנת 2012 בחר ה-NSA (National Security Agency) בטולסה כאחת מארבע אוניברסיטאות בארה"ב שבהן יתקיימו תוכניות לגילוי כישרונות סייבר.

"מתקפות סייבר מהוות איום מסוכן על מגזרי הבנקאות, הקמעונאות, הבריאות והאנרגיה שלנו", אמר נשיא אוניברסיטת טולסה, ג'רארד פ. קלנסי, "יש צורך קריטי להרחיב את חקר הסייבר, החדשנות והיזמות. אוניברסיטת טולסה ו-Team8 עוזרים למלא את החלל".

תוכנית של ארבע שנים 

תוכנית הדוקטורט התחרותית שבה ילמדו עשרה סטודנטים מדי שנה תימשך ארבע שנים ותשלב בין הידע של האוניברסיטה לבין האקוסיסטם של Team8. השותפות נשענת על מודל בניית החברות של Team8.

מנהל ה-NSA לשעבר, האדמירל בדימוס מייק רוג'רס, משמש כיועץ בכיר לקבוצה. Team8 שפועלת ממשרדים בתל אביב ובניו יורק זוכה לתמיכה של חברות ענק כמו מיקרוסופט, וולמארט, סופטבנק, AT&T וסיסקו.

המלגה ממומנת על ידי קרן משפחת ג'ורג קייזר, ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו בטולסה ושתומך מזה שנים בפרויקטים חברתיים רבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות