אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנשיא: המנדט יועבר לבני גנץ מחר בערב צילום: איי אף פי

בית הנשיא: המנדט יועבר לבני גנץ מחר בערב

לאחר שיחות שקיים מנכ"ל בית הנשיא עם כל סיעות הכנסת, הודיע כי מחר יטיל הנשיא ראובן ריבלין על ח"כ בני גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה. השניים ישאו דברים לאחר החתימה על כתב המינוי

22.10.2019, 20:10 | איתמר אייכנר, ynet
בית הנשיא עדכן כי מחר (יום ד') ב-20:00 יועבר המנדט להרכבת ממשלה ליו"ר כחול לבן בני גנץ.

הודעה זו נמסרה לאחר שמנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, ערך הערב שיחות עם נציגי כל סיעות הכנסת וביקש מענה לפנייה שנעשתה אליהן הבוקר, באשר לעמדתם בנוגע למועמד שאליו יעבור המנדט. "לאחר קבלת תשובת הסיעות, לפיה נותרו כולן בעמדתן הראשונית, החליט הנשיא להטיל את התפקיד על יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ מחר בשעה 20:00. לאחר החתימה על כתב המינוי, יישאו הנשיא וגנץ דברים באולם בית הנשיא".

קראו עוד בכלכליסט

בני גנץ, צילום: איי אף פי בני גנץ | צילום: איי אף פי בני גנץ, צילום: איי אף פי

במהלך השיחות הודיע יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הודיע למנכ"ל בית הנשיא, כי עמדת הסיעה נותרה בעינה וכי יש צורך בהקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. "לכן, אין שאלה מי יעמוד בראשות הממשלה, אלא מה תהיה מדיניות הממשלה שתקום. לפיכך, אין שינוי בעמדתנו ולא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכיב את הממשלה", אמר פורר.

ראשי הימין החדש נפתלי בנט ואיילת שקד אמרו למנכ"ל בית הנשיא: "מועמד שלנו לראשות הממשלה, הוא בנימין נתניהו, אשר עומד בראש מחנה הימין".

גנץ יקבל את המנדט לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש לנשיא ראובן ריבלין כי לא הצליח להרכיב ממשלה, והחזיר את המנדט יומיים לפני תום התקופה של 28 שהוקצבה לו על פי החוק להרכיב ממשלה.

בהודעה בסרטון וידאו אמר נתניהו: "הודעתי לנשיא המדינה שאני מחזיר לידיו את המנדט להרכבת הממשלה. במהלך השבועות האחרונים עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן, כל מאמץ כדי להקים ממשלה לאומית רחבה, כל מאמץ כדי למנוע בחירות נוספות. לצערי, פעם אחר פעם הוא פשוט סירב". 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "זמן הספינים עבר. הגיעה השעה למעשים. כחול לבן נחושה להקים את ממשלת האחדות הליברלית בראשות בני גנץ, שהעם בחר בה לפני כחודש". גנץ עצמו אמר הבוקר לצלם ynet בפתח ביתו: "אנחנו תמיד אופטימיים, זו שיטת חיים". בעקבות הטלת המנדט עליו, גנץ גם צפוי לקבל אבטחה של המדינה.

על פי התכנון בכחול לבן, נציגי המפלגה יזמינו תחילה לשיחות משא ומתן את הליכוד, ומיד אחר כך ישראל ביתנו ואת העבודה-גשר. בהמשך ישוחחו גם נציגי יתר המפלגות בכנסת. "הוא יזמין את כולם וידבר עם כולם, גם את המפלגות שלא יישבו איתנו בממשלה, כולל המפלגות הערביות", אמרו מקורבי גנץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות