אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם רווח נקי של 100 מיליון שקל בשנה: יוחננוף יוצאת מחר לרוד שואו צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עם רווח נקי של 100 מיליון שקל בשנה: יוחננוף יוצאת מחר לרוד שואו

ההנפקה צפויה לצאת לפועל בחודש הבא, לפי שווי בטווח שבין 1.7 ל-2 מיליארד שקל - סכום הגיוס יעמוד על 500-400 מיליון שקל. החברה תציג צמיחה שנתית של 10% בחנויות הזהות

22.10.2019, 20:34 | גולן חזני

רשת הקמעונאות יוחננוף תחל מחר (ד') בצהריים את הרוד שואו לאחת ההנפקות הגדולות של השנים האחרונות בבורסה. לכלכליסט נודע כי הרשת שבבעלות המשפחה תציג רווח נקי של 100 מיליון שקל בשנה, על מחזור של 2.9 מיליארד שקל.  ההנפקה צפויה לצאת לפועל בחודש הבא, ולפי שווי מוערך של בין 1.7 ל-2 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות נכונות ל-2019 לפי תוצאות המחצית הראשונה של השנה, שבה רשמה החברה רווח נקי של 51-50 מיליון שקל בשנה. ב-2018 עמד הרווח השנתי על 90 מיליון שקל. הנתון המשמעותי בתוצאות מתבטא בגידול של 10% במכירות החנויות הזהות (החנויות שהיו פעילות גם בשנה שעברה וגם השנה). ההנפקה הצפויה נחשפה לראשונה בכלכליסט.

לרשת הסופרמרקטים 26 סניפים והמניות מצויות כולן בידיו של אבי המשפחה מרדכי יוחננוף בן ה-79. שניים מילדיו של מרדכי, המנכ"ל איתן והמשנה למנכ"ל שרית, עובדים בחברה, ושני ילדים נוספים אינם פעילים בה. נראה כי ערב ההנפקה יחלק מרדכי לפחות חלק מהמניות בין ארבעת ילדיו.

כספי הגיוס, 500-400 מיליון שקל, יועברו לקופת החברה במטרה לאפשר ניצול הזדמנויות ורכישת סניפים חדשים. כמו כן, החברה תחלק דיבידנד לאחר הגיוס, בחלק קטן מהסכום.

חלק מהחנויות שהחברה מפעילה שייכות לה וייכללו בהנפקה. החוב הפיננסי נטו של החברה עומד על כ-250 מיליון שקל.

בעל השליטה איתן יוחננוף , צילום: עמית שעל בעל השליטה איתן יוחננוף | צילום: עמית שעל בעל השליטה איתן יוחננוף , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
פתיחת סניף בקרית אתא
אני גר בעיר גדולה בקרית אתא ויש בה סניף של יינות ביתן. יחסית הסניף בקרית אתא הוא לא גדול במיוחד אבל נמצא באיזור אנחנו קוראים לו מרכז קרית אתא והוא איזור שיש בו המון חנויות לכן הצעתי היא אם אפשר לפתןח סניף שלכם במקום יינות ביתן אני חושב שזה יהיה נוח לאנשים להגיע לסניף שממוקם ליד קניון עזריאלי. בברכה שטיינברג יונתן 05026פ1358
שטיינברג יונתן  |  28.08.20
23.
מגיב 11 אתה אכן ילדון ככה לא מודדים חוב
חוב מודדים מול EBITDA ותזרים מזומניםת לא מול רווח נקי, שהוא לא תזרימי. בכל אופן, מאחר ורווח נקי נמוך מה-EBITDA, הרי שמכפיל חוב ל-EBITDA למטה מ-2.5 הוא סבבה לגמרי, ובכלל זה חוב נמוך ביחס למחזור, לגודל המאזן ולשווי המבוקש. לחברה יש גם נדל"ן בבעלותה. תבדוק מה גודל החוב ומה חלקו משווי הפעילות (EV) אצל המתחרים.
משקיע ותיק  |  23.10.19
לכל התגובות