אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השת"פ של סודהסטרים ופפסי: קולה בבקבוק רב פעמי צילום: אבישג שאר ישוב

בלעדי

השת"פ של סודהסטרים ופפסי: קולה בבקבוק רב פעמי

השתיים השיקו תרכיזים של מותגי פפסי השונים בתקווה להפחית את זיהום כדור הארץ באריזות פלסטיק. קוקה–קולה כבר ניסתה מהלך דומה לפני חמש שנים ונכשלה. אף על פי שהתרכיזים מיוצרים באשקלון - בינתיים הם לא יימכרו בארץ

23.10.2019, 07:53 | נווית זומר
פפסי תוצרת בית: לראשונה בהיסטוריית המותג ניתן יהיה לרכוש פפסי להכנה ביתית, בצורת תרכיז. מדובר בשיתוף פעולה בין סודהסטרים לבין בעליה פפסיקו, ענקית המשקאות והמזון ויצרנית הפפסי.

מלבד הנוחות לצרכנים, בשיתוף הפעולה יש את יתרון הפחתת זיהום כדור הארץ באריזות הפלסטיק, שחלקן הגדול מקורו בבקבוקי השתייה הקלה. החיסכון לא משמעותי: ליטר יעלה 93 סנט לעומת 95 סנט לבקבוק.

העובדה שהשימוש בסודהסטרים לא מזהם כמו תעשיית המשקאות הקלים הייתה האסטרטגיה השיווקית של החברה מיומה הראשון. זו גם אחת הסיבות שפפסיקו רכשה את סודהסטרים - כדי לתת מענה לציבור שמנסה לשמור על כדור הארץ.

שיתוף בין פפסי לסודהסטרים. יגיע כתרכיז להכנה ביתית, צילום: אבישג שאר ישוב  שיתוף בין פפסי לסודהסטרים. יגיע כתרכיז להכנה ביתית | צילום: אבישג שאר ישוב שיתוף בין פפסי לסודהסטרים. יגיע כתרכיז להכנה ביתית, צילום: אבישג שאר ישוב

כל מותגי המשקאות המוגזים מתוצרת פפסי יגיעו כתרכיז, בהם פפסי ופפסי מקס, 7־אפ, מאונטיין דיו, מירינדה ועוד. החדשות הרעות: הם יהיו זמינים רק בשוודיה ובנורווגיה, ומחודש מארס גם בגרמניה ובצרפת - מדינות שבהן המודעות לצריכת משקאות בבקבוקים רב־פעמיים היא הגבוהה ביותר בעולם. בשלב זה לא ניתן יהיה להשיג את התרכיזים בישראל - וזאת על אף שמפעל הטעמים של סודהסטרים באשקלון מייצר את התרכיזים של פפסי למערב אירופה. מהחברה נמסר שההשקה מתבצעת בשלב הראשון בשווקים החזקים ביותר של החברה באירופה, ובהמשך תיבחן השקת התרכיזים גם בשווקים נוספים מחוץ לאירופה, ובכללם בישראל.

הניסיון של קוקה־קולה

קוקה־קולה ביצעה מהלך דומה ב־2014 באמצעות שיתוף פעולה עם יצרנית מכונות הקפה האמריקאית קוריג גרין מאונטיין. קוקה־קולה רכשה 16% מקוריג והשתיים פיתחו מכשיר ביתי להכנת משקאות מוגזים שנועד להתחרות במכשירי סודהסטרים, כשלצידו הוצעו קפסולות סירופ להכנת משקאות של מותגים כמו ד"ר פפר, סנאפל וקוקה־קולה.

המכשיר הושק בספטמבר 2015 אך תשעה חודשים בלבד לאחר מכן ייצורו הופסק בשל מכירות חלשות. נקודת התורפה העיקרית הייתה המחיר: 369 דולר (לעומת 79 דולר לדגם הפשוט של סודהסטרים בזמנו). בנוסף, לקוחות התלוננו על הרעש, על ההמתנה הארוכה עד שהמכשיר מגיע לטמפרטורה הרצויה, ועל ממדיו העצומים.

עלות מכשיר:

70 דולר הדגם הפשוט ביותר של סודהסטרים

369 דולר מכשיר קוריג קולד של קוקה־קולה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות