אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות האוטובוסים מאיימות להשבית בעוד 10 ימים את מערך התחבורה הציבורית

חברות האוטובוסים מאיימות להשבית בעוד 10 ימים את מערך התחבורה הציבורית

זאת במחאה על הודעת האוצר שלא יעביר להן 20% מהסובסידיות שהוא מעביר באופן שוטף, בנימוק של העדר תקציב; פורום תחבורה ציבורית: "חובה למצוא פתרון מידי וארוך טווח לטובת משתמשי התחבורה הציבורית והעובדים"

23.10.2019, 18:07 | ליאור גוטמן

חברות התחבורה הציבורית מורידות את הכפפות במאבק מול הממשלה להעביר להם תקציבים - בהודעה משותפת שפרסם אחה"צ (ד') פורום החברות שפעולות בענף, החברות מאיימות שלא להפעיל את מערך האוטובוסים בעוד 10 ימים, ב-3 בנובמבר.

במהלך החג הודיע משרד האוצר באופן חד-צדדי שהוא לא יעביר להן 20% מהסובסידיות שהוא מעביר באופן שוטף, זאת תחת הנימוק של העדר תקציב. החברות נקלעו לבעית תזרים מזומנים ועם מחסור של כ-60 מיליון שקל בקופה, ובמהלך החג כבר ניסו להשבית את הפעילות אולם נענו לבקשת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ לעכב את המהלך.

ביום ראשון הקרוב יקיימו החברות שיירת מחאה של 40 אוטובוסים לכיוון לקריית הממשלה בירושלים. השיירה תצא בשעה 07:00 ממחלף שפירים ולשם גם צפויה לחזור בסיומה.

"ממשלת ישראל בחרה להפקיר את אחד השירותים החשובים ביותר במדינה בצורה שעלולה להוביל למשבר תחבורתי מהחמורים שידענו עד היום. נדרש למצוא פתרון מידי וארוך טווח לטובת משתמשי התחבורה הציבורית והעובדים", מסביר יער אמיר, ראש פורום תחבורה ציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות