אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש העסקים איציק תמיר תובע: "שותפיי ניצלו אותי" צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

איש העסקים איציק תמיר תובע: "שותפיי ניצלו אותי"

תמיר תובע את שותפיו בחברה שפיתחה מקדחה לקירות גבס. לטענתו, השותפים הקפיאו את העברת הפטנט לבעלות משותפת לאחר שהוא השקיע כספים במיזם

24.10.2019, 08:28 | ליטל דוברוביצקי

איש העסקים איציק תמיר, ששימש שנים רבות כמנכ"ל קוקה־קולה ישראל ומנכ"ל קבוצת קוקה-קולה בישראל (החברה המרכזית למשקאות קלים) תובע את שותפיו לשעבר בחברת תמיר קיי.וי אקסקט טכנולוגיות מתקדמות, בעניין מקדחה מיוחדת לקירות גבס. תמיר הגיש את התביעה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בתביעה הוא טוען כי שותפיו "ניצלו לרעה את תום ליבו ותמימותו של תמיר וחברה בבעלותו והחלו לשחק בהם".

תמיר, איש עסקים מוכר ומוערך בשוק המזון, פרש מניהול החברה המרכזית למשקאות במרץ 2016. לפי התביעה, “מאז פרישתו מניהול הקבוצה, הוא עוסק במיזמים בתחומים שונים ובהם נדל"ן, טכנולוגיה עילית ועוד". תמיר טוען בתביעה כי חברה בבעלותו, בשם עגרם ייזום ואחזקות, התחייבה להעביר לשותפים דורון ויינשטיין, שלומי נח, אורן רגב ואחרים, 400 אלף דולר, לאחר שאותם שותפים ימציאו לחברה משותפת לצדדים בשם תמיר קיי.וי אקסקט טכנולוגיות מתקדמות, אישור כי הבעלות בפטנט שלהם עבר לחברה המשותפת.

איציק תמיר , צילום: נמרוד גליקמן איציק תמיר | צילום: נמרוד גליקמן איציק תמיר , צילום: נמרוד גליקמן

מדובר בפטנט שעניינו מקדחה מיוחדת לקירות גבס, שהרעיון בבסיסה נהגה על ידי אחד מהשותפים, שלומי נח. לטענת תמיר, הנתבעים הפעילו עליו לחץ כבד להעביר להם שיקים המעותדים על פי ההסכם, כבר במעמד חתימת ההסכם, ועוד בטרם הומצא אישור על העברת הבעלות בפטנט לחברה משותפת.

לטענת תמיר התברר לו כי הוקפאה הפעולה להעברת הזכויות בפטנט על שם החברה המשותפת. תמיר טוען כי לאחרונה קיבל מכתב ממשרד עו"ד שבולת ובו הודעה על נכונות הנתבעים להשיב לו 303 אלף שקל, אותם הם קיבלו עד היום. תמיר פנה לבית המשפט בבקשה כי הוא זכאי לאכוף את ההסכם, קרי לרשום את הבעלות בפטנט על שם החברה המשותפת.

מנספח שהוגש לתובענה עולה כי בספטמבר שלח עו"ד שמואל גלינקא ממשרד שבולת ושות' מכתב תגובה לתמיר בו נטען כי "לאחר שהושקע מטעמך סכום של 303 אלף שקל בלבד, ראית לנכון להודיע למרשינו כי נמלכת בדעתך ואין בכוונתך למלא אחר התחייבויותיך החוזיות. הדבר מהווה הפרה יסודית של ההסכם. אשר על כן מודיעים לך בזאת מרשינו על ביטולו של ההסכם. בהתאם, מרשינו ישיבו לידך את הסכום אותו השקעת בחברה בסך 303 אלף שקל".

מנגד הגיב עו"ד יעקב הרכבי במכתב בשם תמיר וכתב לגלינקא, באי כוח הנתבעים: "מרשיי (תמיר והחברה בבעלותו, ל.ד) אינם בנק, ולא הקצו למרשיך כספים רק כדי שאלו יוכלו להשתמש בהם כדי ליתן להם אורך נשימה, על מנת למצוא משקיעים מועדפים עליהם או פראיירים אחרים שיפלו ברשתם". טרם הוגשה תגובת המשיבים לבית משפט.

עו”ד שמואל גלינקא ממשרד שבלת, בא כוח הנתבעים, מסר בתגובה ל”כלכליסט”: “טרם למדנו את התביעה ואת הנטען בה, ואנו נגיב לה באופן מפורט ומלא בבית המשפט במועדים הקבועים. יחד עם זאת אין לנו ספק שהתביעה תידחה משום שהיא חסרת כל עילה והוגשה בחופזה, אך כדי להקדים תביעה כספית שבכוונת מרשינו להגיש כנגד מר תמיר ושותפיו לשם הטבת הנזקים שגרמו למרשינו בהתנהלותם ובהפרת ההסכם שבין הצדדים”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
קוקה קולה
המותג קוקה קולה הוא אחד החזקים בעולם והמנהלים שם למרות טעויות שעושים שם כל יום לא מצליחים להרוס .לכן שהם עושים טעויות בחברות קטנות הם הורסים את החברה .לכן לא הייתי ממהר לעשות עסקים עם אנשים שניהלו חברות ענק .הם לא ניהלו הם רק זרמו המותג מנהל את החברה המנהלים הם רק תפאורה.
קובי  |  26.10.19
8.
שכן לפרוייקט החברה
איציק תמיר איש העסקים "המוכר והמוערך", ה"תמים", תקף שכנה לפרוייקט תמ"א של חברת "עגרם ייזום ואחזקות" בהמשך לנסיון לברר מולו פלישה, וקידוח חניון תת קרקעי בתוך המגרש השכן. השכנים קראו למשטרה (ואמבולנס), ובעקבות תלונה על אייומים ותקיפה, למחרת שלח תביעת הפחדה של מאה חמישים אלף ש"ח לאותה שכנה, עם שקרים איומים וטענות כאילו "הותקף"....בנוסף, היזהרו מפעילות חברה זו בתחום הנדל"ן, המון בעיות כולל חוקיות, ופעילות תקופות ארוכות ללא היתר בתוקף.
ר'  |  26.10.19
לכל התגובות