אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה נפטרת מפלסטיק חד פעמי: ישראל מצטרפת למהלך העולמי  צילום: צביקה טישלר

איקאה נפטרת מפלסטיק חד פעמי: ישראל מצטרפת למהלך העולמי

החברה הודיעה לפני כשנה שתוציא קשיות ממסעדותיה ותחליף כלי פלסטיק בכלי עץ בחנויות עד 2020. בישראל זה יקרה בחודשים הקרובים

23.10.2019, 23:27 | מירב קריסטל

איקאה העולמית תפסיק למכור כלי פלסטיק חד פעמיים ותוציא אותם ממסעדותיה עד 2020. בישראל זה יקרה בחודשים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

איקאה הכריזה על המהלך ב-2018 במטרה שיושלם עד 2020. החברה מתחייבת להשתמש בחומרים ממוחזרים או מתחדשים עד 2030.

מדובר בפריטים כמו קשיות, כוסות, צלחות, שקיות הקפאה ושקיות אשפה. החברה כבר הוציאה קשיות חד פעמיות מהחנויות שתה בבריטניה ואירלנד.

סניף איקאה בנתניה, צילום: צביקה טישלר סניף איקאה בנתניה | צילום: צביקה טישלר סניף איקאה בנתניה, צילום: צביקה טישלר

מהלכים דומים נעשו ברשתות ענק אחרות כמו סטארבקס ומקדונלד'ס. מדובר באחד הטרנדים השיווקיים הדומיננטיים ביותר כרגע, צרכנים מעדיפים השתמש במוצרים רב פעמיים כדי שפלסטיק שאינו מתכלה לא יזהם את הסביבה, יגיע לאוקיאנוסים ויפגע בטבע ובחי.

בנוסף, איקאה העולמית מתחייבת לייצר מוצרים רב שימושיים מחומרים טבעיים ומתכלים, כולל חומרי אריזה טבעיים, כדי להגיע למצב של כמעט אפס פסולת. יחד עם זאת, החברה - כמו כל חברת ענק מסחרית - מייצרת זיהום בייצור ובהובלה של מוצרים על ידי שימוש בדלק.

מאיקאה ישראל נמסר בתגובה: "אחד הערכים המובילים באיקאה הוא נושא הקיימות ושמירה על הסביבה. אנו גאים לבשר כי כבר בתחילת 2020 נפסיק לחלוטין את מכירת מוצרי הפלסטיק החד פעמיים ונציע תחליפים בני קיימא שאת רובם ניתן לרכוש כבר עתה בחנויות איקאה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
חד פעמי הוא לא הבעיה
לא שקיות ניילון לא צלחות חד פעמיות ובטח שלא קשיות. שכל אחד יסתכל על האשפה שלו ויחליט אם הוא באמת מפחית את האשפה כי הוא משתמש בסל ולא שקית. כל החקיקה נגד החד פעמי זה לעשות בכאילו. בתור מישהו שמשתמש בחד"פים, אני תוהה למה רוב אותם אנשים שיוצאים למסע צלב נגד החד פעמי לא מוותרים לדוגמה על קניית מוצרי חשמל? אריזה של מכונת כביסה תורמת יותר אשפה ממה שאני יכול לייצר משנה של שימוש בחד"פים. ועוד נקודה: שטיפה של כלים מבזבזת מים, מחדירה חומר ניקוי לסביבה ומייצר פסולת בצורה עקיפה של מכלים ריקים של חומרי ניקוי.
ארתור  |  24.10.19
לכל התגובות