אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק נגד מעצב שמלות הכלה דני מזרחי צילום: רפי דלויה

פרסום ראשון

בקשת פירוק נגד מעצב שמלות הכלה דני מזרחי

בקשת הפירוק הוגשה על ידי 6 עובדות לשעבר של "דני מזרחי דיזיינס" הטוענות שהחברה חדלת פירעון ונותרה חייבת להן כספים. העובדות לשעבר טוענות: "מזרחי התחמק מפירעון החוב ואמר כי הוא מתעתד לנקוט בעצמו בהליכי חדלות פירעון"

24.10.2019, 09:19 | ליטל דוברוביצקי

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום (ה') בקשת פירוק נגד חברת "דני מזרחי דיזיינס" של מעצב שמלות הכלה, דני מזרחי. הבקשה הוגשה על ידי 6 עובדות לשעבר הטוענות כי החברה העוסקת בעיצוב ושיווק שמלות כלה נותרה חייבת להן כספים.

מבקשת הפירוק שהוגשה על ידי עו"ד רז מנגל ממשרד עו"ד איתן ארז עולה כי החברה הוקמה בשנת 1997 וממוקמת בכיכר המדינה בתל אביב ומנוהלת על ידי דני מזרחי. בבקשת הפירוק נטען כי "עסקינן בחברה בבעלותו ובניהולו של דניאל (דני) מזרחי, שעיסוקה עיצוב, ייצור ושיווק שמלות כלה. המותג "דני מזרחי" מוכר היטב בנוף האופנה במדינת ישראל ולאורך השנים התפרסם רבות בעקבות פועלו הרב והמתוקשר של מזרחי. למרבה הצער, בשנים האחרונות וככל הנראה בין היתר בשים לב לדעיכתו הכללית של ענף הטקסטיל במדינת ישראל, חלה התדרדרות בחברה באופן שהוביל לפיטורי עובדים תוך אי-תשלום משכורות וזכויות סוציאליות".

דני מזרחי , צילום: רפי דלויה   דני מזרחי | צילום: רפי דלויה דני מזרחי , צילום: רפי דלויה

עוד נטען בבקשת הפירוק כי מתברר כי "לאורך השנים החברה למעשה נמנעה מלהפקיד כספים בקופות העובדים, חרף הדיווחים הכוזבים לכאורה בתלושי המשכורת. בהינתן כל האמור, לא נותר לעובדות אלא לפנות לבית המשפט, על מנת שיוכלו להיפרע מאת המוסד לביטוח לאומי". העובדות לשעבר טוענות כי החוב של החברה כלפיהן גבוה ביותר אולם היקפו הכללי עדיין לא ידוע, בין היתר לאור מסמכים חסרים. אחת מהעובדות לשעבר טוענת כי עבדה בחברה החל משנת 1998 ומזה כ – 20 שנה. "ביום 30.5.19 פוטרה העובדת עקב 'צמצומים כלכליים'. העובדת לא קיבלה כ- 6 משכורות בגין החודשים ינואר - יוני 2019. בנוסף, מתברר כי בגין כל שנות העסקתה, הופרש לעובדת בקופת הגמל בחברת "הכשרה" סכום פעוט וחסר ביותר של 28,770 שקל בלבד. למעשה, מגיעים לעובדת פיצויי פיטורים בגין 20 שנות העסקה והיא מצויה כעת בפני שוקת שבורה".

עובדת אחרת טוענת כי עבדה בחברה בתפקיד תופרת, החל מחודש אוגוסט 2015 ובמשך כ- 4 שנים. לטענתה פוטרה במאי האחרון בעקבות "צמצומים כלכליים בעסק". עוד נטען כי "מעיון בדפי קרן הפנסיה של חברת "הכשרה" עולה כי בקופה על שם העובדת חסרים כספים, כאשר בשנת 2018 לא הופקד מאום לקרן על שמה". עובדת נוספת טוענת כי פוטרה ביוני 2019 עקב צמצומים כלכליים בעסק ולא קיבלה משכורת בגין 3 וחצי חודשים (מרץ - יוני). במסגרת בקשת הפירוק נטען כי "כעולה ממכתבי הפיטורים של העובדות, גל הפיטורים נעשה על רקע "צמצומים כלכליים", אולם חלק מהעובדות לא קיבלו משכורת וכן קיימים חובות בגין זכויות סוציאליות והפרשות לקופות. יודגש כי המבקשות ניסו לפנות אל דני מזרחי על מנת שיפעל לפירעון החוב כלפיהן, אולם לאחר התחמקויות שונות מסר מזרחי כי הוא מתעתד לנקוט בעצמו בהליכי חדלות פירעון, אולם מכיוון שהזמן חלף והוא נמנע מלעשות כן, לא נותר למבקשות אלא להגיש את הבקשה הנוכחית".

מזרחי בחר שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות