אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק סארי: צלם אופנת הרחוב סקוט שומאן הקדיש ספר שלם להודו צילום: Reuel Golden

לא רק סארי: צלם אופנת הרחוב סקוט שומאן הקדיש ספר שלם להודו

בימים אלה רואה אור בהוצאת טאשן ספר הצילומים האחרון שלו, השלישי במספר, המיוחד כולו להודו עם 300 צילומים מהערים הגדולות, אזורים כפריים, פסטיבלי מוזיקה ופסטיבלים מסורתיים, שבועות אופנה והאדם ברחוב

24.10.2019, 08:50 | עילית מינמר

בפעם הראשונה התוודעתי לצלם אופנת הרחוב סקוט שומאן אי שם בשנות האלפיים. בבלוג שלו “הסארטוריאליסט” הוא הציג מבט שונה על אופנה כשצילם אנשים רגילים שלכדו את עינו בסגנונם המיוחד — ולא דוגמניות עם אידיאל יופי בלתי אפשרי. מאז כמובן גדל מספר צלמי אופנת הרחוב אלפי מונים, וכל אחד חמוש בטלפון נייד מצלם כראות עיניו.

ובכל זאת לשומאן שמור מקום של כבוד אצלי ולו בגלל מושאי הצילום שהוא בוחר והאנקדוטות הקטנות, פרי מקלדתו, שמתלווים לצילומים האינטימיים שלו. כיום תצלומיו של שומאן, בן 51, נמצאים גם באוספים של מוזיאונים, לרבות ויקטוריה ואלברט בלונדון והמטרופוליטן בטוקיו.

צילומים מהודו של סקוט שומאן מתוך הספר. להציג את הודו המסורתית והמודרנית, צילום: Reuel Golden צילומים מהודו של סקוט שומאן מתוך הספר. להציג את הודו המסורתית והמודרנית | צילום: Reuel Golden צילומים מהודו של סקוט שומאן מתוך הספר. להציג את הודו המסורתית והמודרנית, צילום: Reuel Golden

בימים אלה רואה אור בהוצאת טאשן ספר הצילומים האחרון שלו, השלישי במספר, המיוחד כולו להודו עם 300 צילומים מהערים הגדולות, אזורים כפריים, פסטיבלי מוזיקה ופסטיבלים מסורתיים, שבועות אופנה והאדם ברחוב. “אני מקווה שהדימויים מצליחים להעביר את הגיוון המרגש וההשתנות של הארץ הנהדרת הזאת”, כתב בחשבון האינסטגרם שלו, ובראיון ל־CNBC סיפר: “להודים יש חוש מולד לסגנון, לסטייל. זה עומד שם באוויר, מעין אוצר מילים חזותי תמידי”.

בהקדמה לספרו הוסיף, על העבודה שלו שם: “בכל פעם שנראה לי שהבנתי מה אני רואה, נחשפה עוד שכבה. רציתי ללכוד את הגיוון של הודו לפני שתיהפך לעוד מעצמה עולמית טיפוסית. רציתי ליצור ספר שיציג את הודו המסורתית של פעם ובצדה הודו המודרנית”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות