אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל: כיפת ברזל הופעלה בעוטף עזה עקב זיהוי שגוי צילום: גיל נחושתן

צה"ל: כיפת ברזל הופעלה בעוטף עזה עקב זיהוי שגוי

מעט לפני השעה 11:00 שיגרו לוחמי ההגנה האווירית מיירטים בעקבות זיהוי שגוי של ירי משטח הרצועה לעבר ישראל. אזעקה הופעלה בקיבוץ זיקים והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים

24.10.2019, 11:23 | ynet
אזעקה נשמעה מעט לפני 11:00 בבוקר (יום ה') בקיבוץ זיקים שבעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות זיהוי שגוי משטח רצועת עזה לעבר ישראל. בצה"ל הדגישו כי "מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש ולוחמי ההגנה האווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות".

האזעקה נשמעה בשעה שתלמידים היו בבית הספר ותושבי קיבוץ זיקים נכנסו למרחבים המוגנים. ממד"א נמסר כי לא דווח על נפגעים.

בתחילת החודש שוגרו שתי רקטות מרצועת עזה אך בצה"ל מסרו כי הן לא חצו לשטח ישראל. הירי הפעיל אזעקת צבע אדום באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. המועצה האזורית מסרה כי לא היו נפילות בשטחה – אלא בצד הפלסטיני.

כשבועיים לפני כן נשמעה אזעקת צבע אדום נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, אך לפי הרשויות לא זוהתה נפילה בשטח ישראל. דובר צה"ל מסר כי "זוהה שיגור כושל מרצועת עזה שלא חצה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התראה ביישומון ובשטח פתוח בלבד, על-פי הנדרש".

בחודש ספטמבר האחרון אירעה תקרית חריגה בגבול הרצועה, שבמסגרתה חוליית מחבלים ניסתה לתקוף סיור צבאי על גדר הגבול באמצעות מטען שהוטל מרחפן. לא היו נפגעים בקרב החיילים אך נגרם נזק לרכב.

דובר צה"ל מסר כי כלי טיס של צה"ל תקף את חוליית המחבלים ששיגרו את הרחפן בדרום הרצועה, אך ציין כי הרחפן שהטיל את המטען הספיק לחזור לעזה. מקורות פלסטיניים אמרו כי התקיפה בוצעה נגד עמדת חמאס, וכי לא היו נפגעים.

כיפת ברזל, צילום: אי פי איי כיפת ברזל | צילום: אי פי איי כיפת ברזל, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות