אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפל ב-2,400 דולר: וואווי השיקה את המייט X ההיברידי צילום: עומר כביר

מתקפל ב-2,400 דולר: וואווי השיקה את המייט X ההיברידי

הטלפון הייחודי של החברה זמין להזמנה מוקדמת לקראת מכירה ב-15 בנובמבר, בשלב זה בסין בלבד. החרם האמריקאי והאיסור על שימוש בכלי התוכנה של גוגל מרחיקים את המייט X משווקים מערביים, ויתכן שכלל לא יגיע אליהם

24.10.2019, 11:48 | רפאל קאהאן

וואווי השיקה את הסמארטפון ההיברידי Mate X, ופתחה אותו להזמנה מוקדמת - בשלב זה בסין בלבד. הטלפון יגיע לחנויות ולידי המזמינים ב-15 בנובמבר, במחיר של 2,400 דולר, כ-400 יותר ממתחרהו הישיר גלקסי פולד מבית סמסונג. ככל הנראה שוואווי שאפה לבצע השקה עולמית, אך בשלב זה נבצר ממנה מלהשתמש בשירותיה המקוונים של גוגל בשל החרם שהטילה ממשלת ארה"ב. יש להניח שאם וכאשר יוקל החרם, יגיע המייט X לשווקים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

הטלפון נחשף השנה כמעט במקביל לגלקסי פולד, ואב טיפוס מתקדם הוצג בכנס הסלולר MWC בברצלונה במרץ האחרון. בניגוד למכשיר של סמסונג שכולל מסך מתקפל גדול ומסך קבוע קטן שפועל כשהראשי סגור, למייט X יש מסך מתקפל אחד, שיושב על ציר דו צדדי בדומה לשל לפטופ היברידי.

מייט X, צילום: עומר כביר מייט X | צילום: עומר כביר מייט X, צילום: עומר כביר

מועדי השקת המכשיר נדחו כבר פעמיים: הראשונה באפריל, כשהתגלו ליקויים במכשירים המתקפלים של סמסונג והשקתו נדחתה, והשנייה בקיץ, כשהוטל החרם האמריקאי.

החרם גרם לקריסה של כ-27% במכירות היצרנית באירופה, השוק העיקרי שלה מחוץ לסין, אך מצבה בשוק הביתי דווקא השתפר משמעותית ברבעון החולף. לא ברור כיצד יותאם המייט X לשווקי המערב אם לא יתאפשר לוואווי להשתמש בכלים של גוגל; יתכן שבלעדיהם, כלל לא יצא מסין.

המייט X אינו מהווה מכשיר שמיועד להימכר בכמויות גדולות. כמו הפולד של סמסונג, מדובר במכשיר שמדגים יכולות טכנולוגיות יותר משהוא מיועד להכות את השווקים. זו גם הסיבה למחיר הקיצוני שלו. לא ברור אם החברה תמשיך לפתח מכשירים נוספים עם מסך מתקפל; יריבתה לנובו מתכננת להשיק דגם של מוטורולה עם תצורה ייחודית שיוצע במחיר זול יותר וכמותה גם וואווי ואחרות. לא מן הנמנע שוואווי וסמסונג ירשימו את הציבור בטכנולוגיית המכשירים ההיברידיים, בעוד יצרניות אחרות הן שיקטפו את הפירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות