אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמשכת שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה: "אנו נכנסים לשבוע שביתה, מאבקנו צודק" צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

נמשכת שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה: "אנו נכנסים לשבוע שביתה, מאבקנו צודק"

כך עולה ממכתב ששלח היום יו"ר הוועד אלי אלבס, לעובדי הרשות - בו הוא עודד אותם להמשיך בה ואין צפי לסיומה; במכתבו פנה גם למשרד האוצר ולממונה על השכר: "יש להסיר המכשולים ומשחקי השרירים"; במקביל, לשכת עורכי הדין דורשת לסיים השביתה ומזהירה מנקיטת צעדים משפטיים

24.10.2019, 14:06 | בילי פרנקל

התחדשה שלשום (ג') שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה, שהחלה לפני כחודש, על רקע מחלוקות בנוגע להסכם העסקה חדש שמתגבש וכעת היא נמשכת ללא צפי לסיומה. 

כך עולה ממכתב ששלח היום (ה) יו"ר הוועד, אלי אלבס, לעובדי הרשות, בו הוא מעודד אותם להמשיך בצעדים.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו נכנסים לשבוע של שביתה, מאבקנו צודק ויש להמשיך הלאה", כתב אלבס. "בסופו של יום מי שאמור להביא משכורת שמכבדת זה אנחנו ולא נערי האוצר ולא ההנהלה. אני ונציגות הוועדים בראשותי, עושה ימים כלילות כדי שנרים את ראשנו במקום העבודה ונהיה גאים בכל העשייה שלנו ועל כך יש לתת תמורה בהתאם".
הוצאה לפועל בתל אביב , צילום: תומריקו הוצאה לפועל בתל אביב | צילום: תומריקו הוצאה לפועל בתל אביב , צילום: תומריקו

אלבס פנה במכתבו גם למשרד האוצר ולקובי בר נתן, הממונה על השכר, וכתב כי "בסופו של דבר הסכם ייחתם. בכדי להתקדם יש להסיר המכשולים ומשחקי השרירים. כאוצר מוטלת גם עליכם אחריות רבה, למנוע כל פגיעה בפרט כלפי ציבור הפונים ולפתוח במשא-ומתן מתקדם עם ועד העובדים וההסתדרות. עד אז המאבק /השביתה תמשך גם בשבוע הבא ולאחריו".

במקביל, עו"ד יוסף וייצמן, יו"ר משותף של פורום המשנה לראש לשכת עורכי הדין, שלח היום מכתב למנהל רשות האכיפה והגבייה, עו"ד תומר מוסקוביץ', וליו"ר הוועד אלבס, בו הוא קובל על פגיעה בזכויות הציבור ודורש לסיים את השביתה באופן מיידי - בטרם הלשכה תנקוט בצעדים משפטיים.

קובי בר נתן הממונה על השכר קובי בר נתן הממונה על השכר קובי בר נתן הממונה על השכר

"שביתה זו פוגעת באינטרס הציבור, המבקש לממש את זכויותיו שהוכרו בדין, אם באמצעות אכיפת החלטות שיפוטיות, אם באמצעות גביית חובות ותשלומים נוספים, אם באמצעות הסרת מגבלות על חייבים שהסדירו את חובם או הסרת הגבלות בהתאם להחלטות שיפוטיות בתיקים וכיו"ב", נכתב.

"אין בכוונתנו להתערב ביחסי העבודה שבין הרשות לעובדיה. עם זאת, לא ניתן להתעלם מפגיעתה של השביתה בשירות ציבורי חשוב, המשמש במדינה מתוקנת אחד מאמצעי האכיפה החשובים של שלטון החוק. אשר על כן, נבקשכם, כצדדים לסכסוך הקיבוצי, לפעול לקיומו של מו"מ מהיר שיביא לפתרון המחלוקות, ולסיים את השביתה לאלתר לטובת הציבור הרחב, המסתייע בשירותי מערכת ההוצאה לפועל".

עו"ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא עו"ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין | צילום: יאיר שגיא עו"ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא

הנהלת הרשות מתעלמת

 

עובדי רשות האכיפה והגבייה, הכפופים למשרד המשפטים, פתחו בשביתה בת יומיים בסוף חודש ספטמבר, שהושהתה עם תחילת תקופת החגים והתחדשה עם סיומה מוקדם יותר השבוע.

בוועד טוענים כי הנהלת הרשות מתעלמת מדרישותיהם לנהל מו"מ על הסכם קיבוצי חדש, שיסדיר את ההשלכות של רפורמה המתוכננת ברשות על העובדים. בין היתר טוענים שם לתוספת בלתי סבירה של עומסי עבודה ללא פיצוי מתאים.

עם זאת, מהצד השני נשמעות טענות לפיהן ההסכם כבר נמצא בשלביו הסופיים, וכי בוועד מנצלים את כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש בדרישה לתוספות שכר לכל העובדים, זאת על אף שלשם יישומו הוקצו 14 תקנים חדשים ושמידת השפעתו על עומסי העבודה עוד לא ברורה.

מהרשות נמסר כי "שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה נמשכת עד להודעה חדשה. בלשכות ההוצאה לפועל לא תתקיים קבלת קהל. כמו כן, מוקד המידע והשירות של הרשות יפעל כרגיל מ 8:00 עד 18:00. דיונים יתקיימו בהתאם להחלטות הרשמים. ניתן להתעדכן במערכת כלים שלובים באיזור האישי או במוקד המידע. במקרים דחופים ניתן לפנות לוועדת חריגים בהסתדרות בפקס 03-6921458 ולציין פרטים לחזרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
הוצאה לפועל בשביתה
כל מה שקשור שרותי מדינה חולה, בריאות - חוסר במיטות בבתי חולים תחבורה - כבישים פקוקים ואין תחבורה ציבורית משטרה - לא רואים בכבישים סעו לדרום ותראו מה עושים הבדואים חינוך - בלאגן אחד גדול נמלי ים - פועל פשוט מרוויח מאות אלפים בחודש חשמל - מונופול עם ענק חוב על חשבון המדינה הבלגן חוגג, ומה שחשוב לכולם בבחירות זה מה קורה לביבי ושרה או אם גנץ מנוסה, תתעוררו
שלמה  |  03.11.19
לכל התגובות