אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים אישרה: מיזוג כלכלית ירושלים ומבני תעשיה יוצא לדרך צילום: דור מנואל

רשות המסים אישרה: מיזוג כלכלית ירושלים ומבני תעשיה יוצא לדרך

קבוצת מבנה המאוחדת צפויה להתחיל להיסחר בבורסה בתל אביב ב-6 בנובמבר; המיזוג ייצור את קבוצת הנדל"ן הגדולה בישראל בהיקף השטחים שבבעלותה, והחמישית בגודלה בבורסה בתל אביב מבחינת שווי נכסים

24.10.2019, 17:44 | אורי גלאור

רשות המסים אישרה את מיזוג כלכלית ירושלים ומבני תעשיה. שתי חברות הנדל"ן דיווחו היום (ה') שקיבלו אישור סופי של רשות המסים למיזוג שייצור את קבוצת מבנה. הקבוצה הממוזגת תהיה קבוצת הנדל"ן הגדולה בישראל בהיקף השטחים שבבעלותה, והחמישית בגודלה בבורסה בתל אביב מבחינת שווי נכסים.

קראו עוד בכלכליסט

החברות עידכנו שהתקיימו כל התנאים המתלים לצורך השלמת עסקת המיזוג, וכעת יהפכו שתי החברות לקבוצת נדל"ן אחת.

דודו זבידה, צילום: דור מנואל דודו זבידה | צילום: דור מנואל דודו זבידה, צילום: דור מנואל

המיזוג יבוצע ביחס החלפה של 1.935 - בעלי המניות של כלכלית ירושלים (החברה הנקלטת) יקבלו על כל מניה שבבעלותם 1.935 מניות של מבני תעשיה (החברה הקולטת). המועד הקובע שבו יהיו בעלי המניות בכלכלית ירושלים זכאים לקבל את חלקם היחסי במניות המוקצות צפוי לחול ב-5 בנובמבר.

החברות צופות שהחל מ-6 בנובמבר תחל להיסחר בבורסה המניה של הקבוצה הממוזגת. ככל הנראה תיכנס הקבוצה המאוחדת למדד ת"א 35 בעדכוני המדדים הקרובים.

עם השלמת המיזוג, קבוצת מבנה הממוזגת תחזיק במאזן בהיקף של כ-12.9 מיליארד שקל עם הון עצמי של כ-4.9 מיליארד שקל, כמו כן, לראשונה מזה חמש שנים מסתמן צפי לחלוקת דיבידנדים לבעלי המניות.

החברה הממוזגת צפויה להגיע ל-NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) של כ-700 מיליון שקל בשנה ו-FFO (רווח נקי מתואם) של 345-335 מיליון שקל בשנה. המיזוג צפוי להביא לחיסכון בעלויות התפעול ויאפשר לחברה הממוזגת לגייס חוב בריבית נמוכה יותר.

במהלך חודש אוגוסט אישרה האסיפה הכללית את הרכב הדירקטוריון של קבוצת מבנה הממוזגת, וקיבלה בכך את המלצת חברת הייעוץ אנטרופי. ששת הדירקטורים שנבחרו הם טל פורר, דורון כהן, רונן נקר, דוד גרנות, רגינה אונגר ופאר נדיר. הדירקטורים החדשים יצטרפו לשני הדח"צים המכהנים ברכה ליטבק ויעקב גולדמן. מדובר בניצחון מובהק של המוסדיים שכן כל המועמדים שהוצעו על ידם נבחרו וכך הצליחו לייצר דירקטוריון מבוזר ועצמאי בחברה איתנה ללא גרעין שליטה.

מנכ"ל הקבוצה הממוזגת דודו זבידה אמר לכלכליסט כי "השלמת מיזוג כלכלית ירושלים לתוך מבני תעשיה, הופך את קבוצת מבנה לקבוצה דומיננטית עם גב כלכלי איתן, הן בבורסה והן בשוק הנדל"ן. אנחנו מודים מאוד לאגף מיזוגים ברשות המסים שעמלו רבות לאישור המהלך המורכב. אנו צופים שהחברה המאוחדת תשיא ערך משמעותי לבעלי המניות".

את המיזוג ליוו רואי החשבון דני יפה ועידן וקנין ממשרד רואי החשבון ארנסט אנד יאנג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
הרבה מזל
למנכ"ל מבנה דודו יש הרבה מזל , מנכ"ל בלי בעל שליטה , בעקיפין הבעלים זה הציבור , באופן ישיר זה מוסדיים וקצת פורר , לאף אחד לא אכפת מה קורה רק שהמניה תעלה ואז כשיש מיזוג שזה אקט טכני של החלפת מניות , יש הזדמנות לשווק את זה כ"סיפור גדול" ולהרוויח עשרות מיליוני ש"ח בקיצור רכש קזינו דודו ....
מזל צודקת  |  25.11.19
7.
אחרי המיזוג
אנו כבעלי מניות מקווים שאחרי המיזוג החברה תבנה ותפתח נדל"ן ולא רק תמכור בלבד כפי שעשתה בשנים האחרונות ,שתהיה מדיניות של צמיחה ולא מדיניות של צמצום ומכירה ושיחלקו דיבידנדים לבעלי המניות אם נדרש שהמנכ"ל יתחלף לצורך ביצוע מדיניות הצמיחה אנחנו תומכים
משקיעים  |  01.11.19
לכל התגובות