אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד עובדי סלקום: "מייאש לשבת מול אנשים שמגיעים למו"מ רק כדי לסחור בכמויות מפוטרים" צילום: יאיר שגיא

יו"ר ועד עובדי סלקום: "מייאש לשבת מול אנשים שמגיעים למו"מ רק כדי לסחור בכמויות מפוטרים"

במכתב לעובדי סלקום ששלחה היום מיה יניב היא הפנתה אצבע מאשימה להנהלה: "מנכ"ל סלקום הזמין את 'דלויט' כדי שתספק לו תוכנית להבראת החברה, שילם על ה'תוכנית' רבע מיליון שקל, והחברה המליצה לפטר 1,000 עובדים בעלות של 150 מיליוני שקל"

24.10.2019, 23:04 | אביאור אבו
מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום, שלחה היום (ה') מכתב לעובדי החברה בו היא מעדכנת אותם לגבי המשא ומתן עם ההנהלה: "אתמול התחלנו במו"מ", כותבת יניב. "הרכבנו צוות חזק הכולל את מיטב אנשי המפתח בתחום הכלכלי, העסקי והחברתי. אתחיל בכך שדי מייאש לשבת מול קבוצת אנשים שמונו על ידי ההנהלה, שמגיעים לצערי למו"מ רק כדי לסחור בכמויות מפוטרים ולא בכדי לייצר פתרונות כוללים, יצירתיים וארוכי טווח". 

קראו עוד בכלכליסט

עוד כותבת יניב כי "מנכ"ל החברה כנראה מכיר רק דרך אחת - 'דרך הכסף' (ומה זה משנה שאנחנו אלו שעושים אותו...), ומאיפה הכי קל להביא כסף כדי 'ליישר' את האקסל? צודקים בהחלט! שליחת עובדים הביתה ובכמויות! איך נעבוד אח"כ? כבר 'נסתדר!'

הפגנת עובדי סלקום, צילום: יאיר שגיא הפגנת עובדי סלקום | צילום: יאיר שגיא הפגנת עובדי סלקום, צילום: יאיר שגיא

"חשוב לדעת, מנכ"ל סלקום הזמין את חברת 'דלויט' על מנת שזו האחרונה תספק לו תוכנית להבראת החברה... שילם על ה'תוכנית' סדר גודל של רבע מיליון שקל לא כולל הוצאות נוספות. אם עדיין לא הבנתם, חברת 'דלויט' הגיעה לסלקום בסוף אוגוסט 2019, ובאורח פלא באמצע ספטמבר 2019 יש כבר דו"ח סופי. מרשים ביותר! אז מה בדו"ח אתם שואלים? המלצה לפיטורי 1,000 עובדים בעלות של 150 מיליוני שקל. 

"המשבר בענף קיים בעיקר בגלל כשל שוק שאיננו מטופל כבר שנים", כותבת יניב, "מה שמונע הגעה לשיווי משקל. להשקיע ולפתח תשתיות תקשורת, להיות בקדמת הטכנולוגיה, להעסיק אלפי עובדים איכותיים - מי חשב או חושב שכל זה יכול להתקיים ב-20 שקל למנוי? זול יותר ממנת פלאפל... אני באמת מאמינה שהציבור חכם! ואחראי! אנשים יעדיפו לשלם כמו בכל העולם 70-50 שקל". 

יניב כותבת כי "כולי תקווה שלא נצטרך להגיע ליום שהוצאת שיחה או גלישה איכותית באינטרנט יהיו משימה בלתי אפשרית כאן. הפתרון למשבר הנוכחי מחייב שינוי בתוך סלקום אך בעיקר נדרשות פעולות נחרצות, אמיצות ומהירות של הרגולטור וניהול זהיר ואחראי של הסיטואציה מצד כלל הגורמים".

המשבר בסלקום

הנהלת סלקום הודיעה לפני החגים כי היא צפויה לפטר בין 500-1,000 עובדים במסגרת תכנית התייעלות מקיפה שנחשפה ב"כלכליסט", וזאת מתוך מצבה של כ-4,000 איש. המהלך החל במטרה לצמצם את ההוצאות השנתיות של החברה בכ-150 מיליון שקל.

בתגובה להודעתו של ניר שטרן, מנכ"ל החברה, עצרו עובדי סלקום את עבודתם וההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה. לאחר מכן הודיעו הצדדים כי העיצומים הוקפאו וכי המשא ומתן יחל אחרי החגים, כמתוכנן.

השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי החברה שכרה את שירותיו של עופר עיני על מנת לנהל את המשא ומתן מול העובדים. אתמול נחשף כי מחלקת מחקר בהסתדרות

עומלת על תכנית התייעלות שנוגעת דווקא לצד הרגולטורי במשבר שוק הסלולר, וזאת במקביל לשיחות המתקיימות מול ועדי העובדים בנוגע לפיטורים. בין הצעדים שתציע ההסתדרות למשרד התקשורת הפחתה באגרות התדרים, השתת עלויות על מפעילים וירטואליים, החזרת זיקה בין חבילה למכשיר והפרדת פלאפון ו-HOT מובייל מחברות האם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
סימן השקר במכתב: "מי חשב או חושב שכל זה יכול להתקיים ב-20 שקל למנוי?"
סימן השקר במכתב: "מי חשב או חושב שכל זה יכול להתקיים ב-20 שקל למנוי? זול יותר ממנת פלאפל... אני באמת מאמינה שהציבור חכם! ואחראי! אנשים יעדיפו לשלם כמו בכל העולם 70-50 שקל". מה אומרת גב' "יניב"?! אין בעיה. תחזירו לנו את עשרות אלפי השקלים שעשקתם שנים. בחשבונות של 600 ש"ח, בממוצע של 1,000 ש"ח. וכול זה, כשהמשכורת 50% מהיום!!! שיעלו לכולנו את השכר לרמות באירופה - ואז נסכים לשלם 50 ש"ח.
יובל  |  28.10.19
לכל התגובות