אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המחסור בנהגים: חברת דן מעסיקה בן 86 שהיה מעורב בתאונה

בלעדי

בגלל המחסור בנהגים: חברת דן מעסיקה בן 86 שהיה מעורב בתאונה

הנהג המבוגר ביותר בחברת האוטובוסים היה מעורב לפני שבועיים בתאונה קלה, אך ממשיך לנהוג, לאור היעדר הגבלת גיל בחוק. בענף חסרים 3,000 נהגים. דן: נהגים מבוגרים יותר הם גם רגועים ושירותיים יותר. מחקרים: הם מסוכנים יותר

25.10.2019, 08:03 | אודי עציון
כשע' הביט ברישיון הנהיגה שמסר לו נהג אוטובוס דן שפגע במכוניתו, הוא נדהם: הנהג נולד ב-6 באוגוסט 1933, לפני יותר מ־86 שנה.

קראו עוד בכלכליסט

האירוע התרחש לפני כשבועיים: ע', מורה נהיגה ותיק מתל אביב, עצר ליד המדרכה וחלקו האחורי של האוטובוס שבו נהג ש' התחכך בחלקו הקדמי של רכב לימוד הנהיגה. "מיד אחרי התאונה ירדה נוסעת מהאוטובוס ונתנה לי את כרטיס הנסיעה שלה, עם פרטי הנהג. 'הוא נוהג כמו משוגע', היא אמרה", שיחזר ע'. "רדפתי אחריו ועצרתי לידו בתחנה הבאה. הוא טען שלא פגע בי, ואחרי שראה את הפגיעה ברכב, אמר שבכלל לא עבר דרך הרחוב שבו אמרתי לו שהתרחשה התאונה. הזכרתי לו שהרחוב הזה הוא חלק מהמסלול שלו, ואז הוא אמר לי שאולי פגע, אבל לא הרגיש. 'אני לא אחראי על החלק האחורי של האוטו', הוא טען".

רישיונו של הנהיג הקשיש רישיונו של הנהיג הקשיש רישיונו של הנהיג הקשיש

בחברת דן אישרו כי ש' בן ה־86, תושב אזור המרכז, הוא הנהג המבוגר ביותר בחברה והוסיפו שהאירוע נבדק ושבינתיים הוא ממשיך לנהוג. בדן גם הסבירו שנהגים מבוגרים מפגינים יותר רוגע ושיקול דעת, שירותיים יותר לנוסעים והנהיגה שלהם עדינה יותר. יצוין כי תקנות משרד התחבורה לא קובעות גיל מרבי לנהיגה, לא ברכב פרטי ולא ברכב ציבורי. המגבלה היחידה היא ביקורת רפואית אחת לשנתיים מגיל 70. נתון נוסף: בענף התחבורה הציבורית שורר מחסור חמור באלפי נהגים. להערכת גורמים בענף מדובר במחסור של 3,000 נהגים.

מכון המחקר של חברות הביטוח בארה"ב קבע בהקשר זה כי הירידה עם הגיל ביכולת הקוגנטיבית, במהירות התגובה ובראייה משפיעות על כושר הנהיגה. בעיה נוספת היא שנהגים מבוגרים נוטלים פעמים רבות תרופות שעלולות להשפיע על הנהיגה. כן נמצאו סוגי תאונות שאופייניים לנהגים קשישים: מדובר בתאונות בעת עקיפה או בעת השתלבות בנתיב, ופגיעה באובייקטים שנמצאים בזווית לרכבם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
נהג אביר הדרכים
אני מכירה את הנהג הזה יש לו תעודה של אביר הדרכים כל השנים שעבד על הכביש לא פגע באף אדם אתה לא מתבייש תראה אך הצעירים של היום נוהגים פחד להיות בכביש כל הזמן תאונות קטלניות אתה צריך ללמוד מנהג ותיק מה ללמד נהגים צעירים הלואי וכל הנהגים ינהגו כמוהו צריך להודות לנהג שעדיין אוהב את העבודה שלו מוכן לנהוג ולשרת את הציבור קח לצומת ליבך
ר  |  26.10.19
לכל התגובות