אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן גולף החדשה מנסה לשמור על רלוונטיות בעידן הרכב החשמלי

פולקסווגן גולף החדשה מנסה לשמור על רלוונטיות בעידן הרכב החשמלי

בכדי שלא יידחק החוצה, מדגישה היצרנית כי הגרסה החדשה של הדגם העממי שלה היא מקושרת וטכנולוגית יותר מאי פעם; מדובר בגרסה "היברידית קלה" שמאפשרת נהיגה סמי אוטונומית על מהירות של 210 קמ"ש

25.10.2019, 08:31 | תומר הדר

פולקסווגן חושפת את גולף החדשה, דור שמיני למכונית העממית שלה, מאז הצגת הדור הראשון של הגולף בשנת 1974.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שפולקסווגן גולף המקורית נחשבה למכונית מהפכנית לנוכח העובדה שהחברה ייצרה עד אז בעיקר חיפושיות מיושנות בעלות מנוע אחורי שלא השתנו משמעותית, גולף החדשה נדרשת להתמודד עם סביבה שונה לחלוטין: פולקסווגן של אחרי עידן הדיזלגייט ממצבת עצמה כחברה חדשנית המייצרת בין היתר דגמים חשמליים - ופולקסווגן ID3 החשמלית שהוצגה לאחרונה, ומשפחת הדגמים החשמליים שיבואו בעקבותיה, עלולים לדחוק את הגולף, מכונית ה"לחם" העממית של החברה אל השוליים.

גולף החדשה גולף החדשה גולף החדשה

מסיבה זו פולקסווגן מדגישה כי הגולף החדשה היא מכונית מקושרת, נקיה וטכנולוגית מאי פעם. לפי נתוני פולקסווגן, הגולף החדשה מוצגת בלא פחות מחמש גרסאות היברידיות (שאף אחת מהן אינה היברידית מסורתית כדוגמת טויוטה פריוס, אלא דווקא גרסאות "היברידי קל" העושות שימוש בטכנולוגיית אגירת אנרגיה באמצעות מערכת חשמל בקיבולת 48 וולט). הן כוללות צמד גרסאות פלאג אין הייבריד- וגם גרסאות מיילד הייבריד של מנועי פולקסווגן קיימים.

כך, גרסאות הגולף כוללות שני מנועי דיזל המפיקים 115 ו-150 כוחות סוס, וצמד גרסאות בנזין, כמו גם את גרסאות הפלאג אין הייבריד. לצד אלה מדגישה פולקסווגן כי הגולף החדשה היא הראשונה שמצוידת במאפייני CAR 2X, כלומר מערכת המסוגלת לקבל התראות מרכבים סמוכים אודות מפגעי דרך, וגם לשתף מידע נוסף עם רכבים המצוידים בטכנולוגיה - במרחק של עד 800 מטרים מן הגולף. בנוסף, הגולף מצוידת בטכנולוגיית נהיגה סמי אוטונומית המאפשרת לרכב להתנהל באופן כמעט אוטונומי במהירות של עד 210 קמ"ש - אך עם זאת פולקסווגן מדגישה כי הנהג חייב בכל זאת למקם לפחות יד אחת על ההגה.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות