אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר חודש בלבד: מדוע התפטר שר המסחר היפני? צילום: רויטרס

לאחר חודש בלבד: מדוע התפטר שר המסחר היפני?

עיתון ביפן פרסם כי השר אישו סוגאוורה התפטר לאחר שהפר את חוקי הבחירות ושלח לבוחרים בטוקיו פירות וביצי דגים, ואף נתן כסף למשפחה של תומך שהלך לעולמו; רה"מ אבה: "אני מתנצל עמוקות על שמיניתי אותו"

25.10.2019, 14:02 | שירות כלכליסט

לאחר חודש בלבד בתפקיד: שר המסחר היפני, אישו סוגאוורה, פרש מתפקידו לאחר שהתברר כי הפר את חוקי הבחירות ושלח לבוחריו בטוקיו מלונים, תפוזים וביצי דגים. עוד נמסר כי הציע למשפחה של תומך שלו שהלך לעולמו סכום של 20 אלף ין (185 דולר). שר המסחר החדש הוא הירושי קג'יאמה, שהיה ממונה מטעם הממשלה על שיקום כלכלות מקומיות ביפן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החוק היפני, נאסר על פוליטיקאים לשלוח תרומות לבוחרים במחוזות מהם הם באים.

השר המתפטר, צילום: איי אף פי השר המתפטר | צילום: איי אף פי השר המתפטר, צילום: איי אף פי

ההאשמות נגד סוגאוורה עלו בפרסום של העיתון "שוקאן בונשון", שטען כי מזכירתו שילמה כסף למשפחה של התומך שהלך לעולמו. ביפן קיים נוהג להעניק כסף למשפחות שקרוב שלהן מת.

בעיתון פרסמו גם מכתבי תודה שקיבל השר המתפטר מאנשים ששלח להם מתנות.

השר סוגאוורה מסר לכתבים שהוא עדיין מברר אם עבר על החוק אך בכל זאת החליט להתפטר. "איני רוצה שבעיותיי יגרמו להאטה בדיוני הפרלמנט", הוא אמר.

ראש הממשלה שינזו אבה מסר כי "אני נושא באחריות שמיניתי אותו. אני מתנצל עמוקות בפני העם היפני".

השר החדש קג'יאמה יוביל עתה את המו"מ בין ארצו ובין דרום קוריאה בסכסוך הסחר שנוצר ביניהן. זאת לאחר שיפן הגבילה לאחרונה משלוח רכיבים החיוניים לתעשיית השבבים הקוריאנית. הסיבה: פסיקת ביהמ"ש הקוריאני באוקטובר לשעבר לפיה אזרחי המדינה יכולים לתבוע פיצויים מחברות יפניות על עבודות כפייה בימי מלחמת העולם השנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות