אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות מפייסבוק: תכונה חדשה תרכז ידיעות חדשותיות באפליקציה צילום: בלומברג

חדשות מפייסבוק: תכונה חדשה תרכז ידיעות חדשותיות באפליקציה

Facebook News זמינה בשלב זה רק לכמה מאות משתמשים בארה"ב; התכונה משולבת בעמודה נפרדת באפליקציה, והיא מרכזת ידיעות ממגוון מקורות עיתונאיים; ידיעות חדשותית ימשיכו במקביל להופיע בניוז פיד כפי שקורה כיום

25.10.2019, 15:32 | עומר כביר
לפייסבוק יש חדשות בשבילכם: הרשת החברתית משיקה את Facebook News, אזור באפליקציה המובייל שירכז ידיעות חדשותיות ממגוון עיתונים וכלי תקשורת – כך הכריזה היום (ו') החברה. בשלב ההשקה תהיה התכונה החדשה זמינה לכמה מאות משתמשים בארה"ב בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

"ניוז תיתן לאנשים שליטה גדולה יותר בסיפורים שהם רואים ויכולת לחקור מגוון רחב של תחומי עניין חדשותיים, ישירות באפליקציית פייסבוק", מסרה החברה בהודעה שפרסמה, "היא גם תבליט את הסיפורים הלאומיים הרלוונטיים של היום". התכונה משולבת בעמודה נפרדת באפליקציה, כאשר ידיעות חדשותית ימשיכו במקביל להופיע בניוז פיד כפי שקורה כיום.

המייסד מארק צוקרברג, צילום: Bloomberg המייסד מארק צוקרברג | צילום: Bloomberg המייסד מארק צוקרברג, צילום: Bloomberg

עם ההשקה משולבות בניוז ידיעות ממו"לים גדולים בעיקר כמו הוול סטריט ג'ורנל, באזזפיד ניוז, בלומברג, טיים, NPR, הניו יורקר ו-USA Today, לצד עיתונים מקומיים מאזורים עירוניים גדולים כמו ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, יוסטון, מיאמי ובוסטון.

לדברי פייסבוק, במהלך העבודה על פייסבוק ניוז ניהלה החברה שיחות עם עיתונאים ומו"לים עוד לפני שהחלה לפתח את המוצר, ודיברה עם ארגוני חדשות על הדרך שבה הם רוצים להיכלל בעמודת החדשות, איך יוצגו הסיפורים שלהם ואיזו אנליטיקה תספק החברה. שיחות אלו תרמו לעיצוב התכונות המרכזיות בפייסבוק ניוז.

אחת המרכזיות שבהן היא התאמה אישית, על בסיס ידיעות שהמשתמש קרא ושיתף וארגונים שאחריהם הוא עוקב.

 , צילום מסך: פייסבוק צילום מסך: פייסבוק  , צילום מסך: פייסבוק

"בנוגע להתאמה אישית, מו"לים חוששים שללמידת מכונה יש מגבלות והם צודקים", הוסיפה פייסבוק, "אנחנו חייבים להתקדם לפני שנוכל להסתמך על טכנולוגיה לבדה כדי ליצור יעד חדשותי איכותי. אנחנו גם שואפים לשרת הן אנשים והן ארגוני חדשות, ולא רק שחקנים לאומיים גדולים. אנחנו רוצים סוג חדש של עיתונות לעידן הדיגיטלי, שכולל עיתונות עצמאית".

תכונה נוספת היא סיפורי היום, שנבחרים על ידי צוות עיתונאים במטרה לעדכן את המשתמשים בחדשות לאורך היום. לדברי פייסבוק, הצוות נהנה מעצמאות עיתונאית והוא יבחר סיפורים על בסיס כללים פומביים, שעיקרם קידום סיפורים ותחקירים מקוריים. "אנחנו מבינים שדיווחים מקוריים יותר יקרים להפקה ויזוהו טוב יותר על ידי עיתונאים מנוסים מאשר על ידי אלגוריתם", מסרה החברה.

חלוקה נושאית מאפשרת לקבל מידע עמוק יותר בתחומים כמו כלכלה, בידור, בריאות, מדע וטכנולוגיה וספורט. משתמשים שיש להם מנויים לכלי תקשורת שונים יוכלו להתחבר עליהם דרך האפליקציה ולקרוא ידיעות מהם ללא הגבלה. כלי שליטה מאפשרים להסתיר מאמרים, נושאים או מו"לים.

"העיתונות משחקת תפקיד קריטי בדמוקרטיה שלנו", מסרה פייסבוק, "כשחדשות מסוקרות לעומק ועל סמך מקורות טובים, אנשים מקבלים מידע שהם יכולים להסתמך עליו. כשהן לא, אנחנו מאבדים כלי מרכזי לקבלת החלטות טובות. אנשים רוצים ונהנים מהחוויה המותאמת אישית בפייסבוק, אבל אנחנו יודעים שיש דיווחים שמתעלים מעל לחוויה האישית. אנחנו רוצים לתמוך בשניהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות