אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטריום: הצעת הרכש של גזית גלוב לא התקבלה צילום: Agaton Strom

אטריום: הצעת הרכש של גזית גלוב לא התקבלה

66% מבעלי מניות המיעוט בחברה הצביעו בעד קבלת ההצעה, בהיקף של 565 מיליון יורו - אך זו נדחתה מאחר שהיה צורך ברוב של 75%; גזית גלוב היתה אמורה למכור 18% מהמניות למנורה והפניקס

25.10.2019, 18:34 | יניב רחימי

בעלי מניות בחברת אטריום דחו היום את הצעת הרכש שהוגשה על ידי בעלת השליטה, גזית גלוב, המחזיקה ב-60.1% ממניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי השנה גזית גלוב הציעה לרכוש את כל המניות המוחזקות על ידי בעלי המניות המיעוט (39.9%) במחיר של 3.75 למניה ובתמורה כוללת של 565 מיליון יורו שתשלום במזומן.

בספטמבר השנה אטריום הודעה על השלמת תהליך עצמאי שנוהל על ידי ועדה בלתי תלויה של הדירקטויון שבמסגרתו נבדק האם יש הצעות עדיפות לרכישת אחזקות בעלי מניות המיעוט. אטריום הודיעה שלמרות המגעים שהתקיימו עם 35 משקיעים פוטנציאלים, שעם 21 מהם הביעו עניין, החברה לא קיבלה הצעות נוספות לזאת שהוגשה על ידי גזית גלוב. בעקבות זאת, דירקטוריון אטריום המליץ לקבל את ההצעה של גזית גלוב, בין היתר לאור העובדה שהמחיר שהצעה גבוה ב-18% משער המניה בבורסה ערב פרסום ההצעה.

בהצבעה שהתקיימה היום, רוב בעלי מניות המיעוט באטריום (66.7%) הצביעו בעד קבלת הצעת הרכש של גזית גלוב, ואולם היות שלצורך אישור הצעת הרכש נדרש רוב מיוחד של 75% מקרב בעלי מניות המיעוט, לא התקיימו התנאים המתלים לביצוע העסקה והחל מהיום היא בטלה.

חיים כצמן, צילום: Agaton Strom חיים כצמן | צילום: Agaton Strom חיים כצמן, צילום: Agaton Strom

דחיית הצעת הרכש על ידי בעלי מניות במיעוט באטריום לא משפיע רק על גזית גלוב, אלא גם על הגופים המוסדיים מנורה והפניקס. לאחר פרסום הצעת הרכש, ובטרם זאת נדחתה, גזית גלוב התקשרה בהסכמים לפיהם תמכור 18% ממניות אטריום למנורה (12%) ולהפניקס (6%) בכפוף להשלמת עסקת הרכישה. אלא שכאמור, הצעת הרכש נדחה ומשכך גם חלוקת עור הדוב שטרם ניצוד בטלה.

הצעת הרכש שהוגשה לרכישת אחזקות המיעוט באטריום היא חלק מהאסטרטגיה שגזית גלוב מיישמת בשלוש השנים האחרונות להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי שבבעלותה.

בתגובה לדחייה הצעת הרכש אמר מייסד ומנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן: "הצענו לבעלי מניות המיעוט באטריום לרכוש את כל מניותיהם במחיר שלדעתנו היווה בנקודת הזמן ההיא הצעה אטרקטיבית שתיטיב אתם מחד ותקדם את התוכנית האסטרטגית של גזית מאידך. אנו כמובן מצרים שהצעתנו לא התקבלה, אך עם זאת, מרוצים מהאמון שהביעו המשקיעים בשוויה של אטריום ובהנהלתה".

בעקבות הדיווח על דחיית הצעת הרכש מניותיה של אטריום מאבדות במסחר בבורסה של וינה 6.3% מערכן ונסחרות כעת במחיר של 3.42 יורו, הנמוך ב-8.8% מהמחיר של הצעת הרכש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות