אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 40 יום: סוף לשביתה היקרה בתולדות ג'נרל מוטורס צילום: גטי אימג'ס

אחרי 40 יום: סוף לשביתה היקרה בתולדות ג'נרל מוטורס

עובדי החברה אישרו את מתווה ההבנות מול ההנהלה שכולל השקעה של קרוב ל-8 מיליארד דולר במפעלי החברה, שימור משרות ויצירת מנגנון העלאת שכר. על פי הערכות, השביתה עלתה לחברה 1.8 מיליארד דולר

26.10.2019, 08:30 | תומר הדר

עובדי ג'נרל מוטורס אישרו הלילה את מתווה ההבנות מול הנהלת החברה שסוכם בשבוע שעבר. בכך מגיעה לסיומה השביתה החמורה ביותר והיקרה ביותר שהתרחשה ביצרנית הרכב האמריקאית בחמישים השנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת השביתה שהחלה ב-16 בספטמבר, שבתו 46 אלף עובדי היצרנית במפעליה בארה"ב, במחאה על שורה של צעדי קיצוץ שעליהם הכריזה הנהלת החברה. על פי הערכות שפורסמו בתקשורת האמריקאית, במהלך כל אחד מימי השביתה הפסידה GM מאה מיליון דולר. מדובר בהפסד הצפוי להשפיע ישירות ובאופן מהותי על דוחות החברה לשנת 2019. על פי פרסומים בארה"ב, היקף ההפסד כתוצאה מימי השביתה הוא 1.8 מיליארד דולר.

הפגנה של עובדי החברה במהלך השביתה. 9,000 עובדים לא יפוטרו, צילום: גטי אימג הפגנה של עובדי החברה במהלך השביתה. 9,000 עובדים לא יפוטרו | צילום: גטי אימג'ס הפגנה של עובדי החברה במהלך השביתה. 9,000 עובדים לא יפוטרו, צילום: גטי אימג

במסגרת ההסכמים בין ג'נרל מוטורס לאיגוד העובדים, תפעל החברה במשך ארבע השנים הקרובות להענקת מעמד עובד קבוע לאלפי עובדים זמניים, תשקיע 7.7 מיליארד דולר במפעלים בארה"ב, תשמר את משרותיהם של 9,000 עובדים אמריקאים שהיו מיועדים לקיצוץ ותייצר מנגנון להעלאת שכר לאלפי עובדים ששכרם הוקפא עד כה.

לדברי מארי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס, "השגנו חוזה שמכיר בזכות העובדים לתרום להצלחתה של החברה באמצעות הענקת שכר ראוי, חבילות הטבות והשקעות בהגדלה של היצע המשרות הפנויות בארה"ב. GM גאה לספק משרות מתגמלות לאלפי עובדים בארה"ב ולהשקיע בכלכלה האמריקאית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות