אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה למהגרים: רוצים לקבל ויזה? בואו לגור בכפר צילום: גטי

אוסטרליה למהגרים: רוצים לקבל ויזה? בואו לגור בכפר

הממשלה הודיעה על הגדלת מספר הוויזות שתנפיק לעובדים מקצועיים המוכנים להגר לאזורי הכפר במדינה, במטרה להאט את גידול האוכלוסין המהיר בערים הגדולות

26.10.2019, 10:48 | שירות כלכליסט

ממשלת אוסטרליה הודיעה היום (שבת) על הנפקת ויזות נוספות לעובדים מקצועיים המוכנים להגר לאזורי הכפר של היבשת, זאת בניסיון להקל את הלחץ על הערים הגדולות שבהן גידול האוכלוסין הוא בקצב כפול מכל מקום אחר במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה תגדיל את הקליטה והקבלה דרך תוכניות ההגירה האזורית מ-23 אלף ל-25 אלף, כך לפי הצהרה של משרד ראש הממשלה, סקוט מוריסון. עם זאת, אין הכוונה שאוסטרליה תאפשר את כניסתם של עוד מהגרים.

ממשלתו השמרנית של מוריסון חתכה את כניסת המהגרים ל-160 אלף איש בשנה, נכון לראשון ביולי. זאת לעומת 190 אלף בשנה שעברה. 25 אלף הוויזות הניתנות לאלו המוכנים לחיות בכפרים קטנים ואזורים מרוחקים הם חלק ממכסת המהגרים השנתית.

רה"מ סקוט מוריסון, צילום: גטי רה"מ סקוט מוריסון | צילום: גטי רה"מ סקוט מוריסון, צילום: גטי

לפי נתוני ה-OECD, קרוב לשליש מאוכלוסיית אוסטרליה נולדה מחוץ למדינה. אוסטרליה היא מדינה שעברה עיור מהיר עם שיעורי צמיחת האוכלוסייה הגבוהים ביותר ב-OECD. לפי נתוני מפקד האוכלוסין הממשלתי מ-2016, שני שלישים מאוכלוסייתה חייה בבירותיהן של המדינות והטריטוריות שביבשת. לפי מידע ממשלתי עדכני, בין 2017 ל-2018 מספר האנשים החיים בערים אלו עלה בקצב כפול ממספר האנשים שגרים מחוץ להן. צמיחתה של עיר הבירה אחראית ל-79% מגדילת האוכלוסייה כולה.

"אנחנו משתמשים בתוכנית ההגירה שלנו בכדי לתמוך בצמיחתם של האזורים שמחוץ לערים ובכך להוריד את לחץ האכלוס מערי הבירה המרכזיות. על ידי תמיכה באזורים חזקים, אנחנו יוצרים כלכלה יותר חזקה לאוסטרליה", אמר מוריסון.

מהגרים המוכנים לחיות באזורים מחוץ למלבורן, סידני ובריסביין יהנו מהליך מהיר יותר ומהגרים בוגרי אוניברסיטאות בינלאומיות שגרים באזורים אלו יהיו זכאים להארכת שהייה באוסטרליה בעזרת אשרת עבודה שלאחר הלימודים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות