אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: "ארה"ב עזרה להבריח נפט מסוריה, זהו שוד ברמה בינלאומית"

רוסיה: "ארה"ב עזרה להבריח נפט מסוריה, זהו שוד ברמה בינלאומית"

משרד ההגנה הרוסי פרסם תצלומי לוויין וטען כי כוחות אמריקניים ליוו שיירות סוריות שביצעו את המהלך: "נפט גולמי הוברח מחוץ לסוריה תחת הגנת חיילים אמריקנים". על פי משרד ההגנה הרוסי, "חיילים אמריקנים וחברות אבטחה פרטיות מגנים על מבריחי נפט שמרוויחים מיליונים לחודש"

26.10.2019, 16:12 | שירות כלכליסט ו-ynet

משרד ההגנה הרוסי תקף היום את כוונת ארה"ב לשמור ואף להגדיל את נוכחות הכוחות הצבאיים האמריקאיים במזרח סוריה, וטען כי מאחורי כוונות אלה עומד רצון אמריקאי "להגן על מבריחי נפט", ולא לייצב את המצב הביטחוני בסוריה.

היום פרסם משרד ההגנה הרוסי תצלומי לווין שלטענתו מוכיחים כי כוחות אמריקניים ליוו שיירות שהבריחו נפט מתוך סוריה לפני תבוסת כוחות דאעש - וגם לאחריה. ממשרד ההגנה הרוסי נמסר כי "תמונות הלווין מראות כי נפט גולמי הוברח מחוץ לסוריה תחת הגנת חיילים אמריקנים". 

קראו עוד בכלכליסט

דובר משרד ההגנה הרוסי, גנרל איגור קונשנקוב, אמר כי "מה שוושינגטון עושה כעת - תפיסת ושליטה בשדות נפט במזרח סוריה שבשליטתה - הוא שוד ברמה בינלאומית". בהצהרה שמסר משרד ההגנה הרוסי נטען כי "חיילים אמריקנים וחברות אבטחה פרטיות שפועלים בסוריה מגנים על מבריחי נפט שמרוויחים יותר מ-30 מיליון דולר לחודש".

מזכיר ההגנה האמריקני, מארק אספר, אמר אתמול כי ארה"ב מתכוונת לנקוט אמצעים בעתיד הקרוב שיחזקו את העמדות האמריקניות במזרח סוריה, כדי למנוע מארגוני טרור להשתלט על שדות הנפט במדינה. לפני כן אמר בכיר במערכת הביטחון האמריקנית, כי "ארה"ב מחויבת לתגבר את כוחותיה בסוריה". 

הוא הוסיף כי מטרת התגבור היא ההגנה על שדות הנפט במדינה מחשש שיפלו לידי דאעש או "גורמים בלתי יציבים נוספים באזור". לדבריו, התגבור ייעשה בתיאום עם הכוחות הכורדים. הבכיר, שנותר בעילום שם, לא ציין אילו כוחות או כלים צבאיים יישלחו לסוריה.

בכיר נוסף אמר כי מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר וראש המטות המשולבים הגנרל מארק מיילי "ממשיכים להכין אפשרויות לפעולה" שאותן יציגו בפני נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.  

הסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהם אמר אתמול לכתבים כי "המטות המשולבים מגבשים תוכנית שאני חושב שיכולה לעבוד. זה יכול לתת לנו את מה שאנחנו צריכים כדי למנוע מדעאש או מאיראן להשתלט על שדות הנפט".

טראמפ, שהחליט להסיג את הכוחות האמריקניים שהגנו על הכורדים, נאם שלשום בבית הלבן והתייחס למצב בגבול סוריה-טורקיה לאחר הפסקת האש שהוכרזה באזור, ואמר כי מספר קטן של חיילים אמריקנים יישאר בצפון סוריה כדי להגן על שדות הנפט של הכורדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות