אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שעת שינה: הלילה עוברים לשעון חורף צילום: shutterstock

עוד שעת שינה: הלילה עוברים לשעון חורף

ב-02:00 יש להעביר את השעון שעה אחת אחורה. תקופת שעון הקיץ, שארכה 210 ימים, מגיעה לסיומה והיא תתחדש ב-27 במרץ 2020

26.10.2019, 21:28 | אמיר אלון, ynet
מרוויחים עוד שעת שינה: הלילה (26-27 באוקטובר, כ"ח בתשרי תש"פ) ייכנס לתוקפו שעון החורף. בשעה 02:00 יש להזיז את המחוגים שעה אחת אחורה והשעה תהיה 01:00. בכך תסתיים תקופת שעון הקיץ, שנמשכה 210 ימים, והיא תתחדש ב-27 במרץ 2020, ב' בניסן תש"פ. 

לקראת המעבר לשעון חורף, אמר שר הפנים אריה דרעי, כי "שעות האור הנוספת בשעון הקיץ הארוך שמסתיים השבוע, תרמה לאזרחי המדינה וכן לכלכלה ולמסחר. שעון החורף שיחל בסוף השבוע הקרוב – יסתיים לפני חג הפסח הבא". 

שעון החורף, צילום: shutterstock שעון החורף | צילום: shutterstock שעון החורף, צילום: shutterstock

בשנת 2013, לאחר שנים של מחלוקות בנושא בין חילונים לדתיים וברקע מחאה ציבורית ממושכת, נכנס לתוקפו חוק הארכת שעון הקיץ, שקבע כי הוא יופעל בין יום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מרץ לבין יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר. בשל היתרונות הגלומים בשעון קיץ, רבים תומכים בהנהגתו למשך כל השנה. המתנגדים לשעון החורף טוענים כי הוא מקצר את זמן האיכות של הורים עם ילדיהם, מגביר את הסיכון לתאונות דרכים עקב נהיגה ממושכת יותר בשעות החשיכה, מעוות את השעון המקומי לעומת השעונים באירופה וביתר העולם ומייקר את הוצאות המשק הישראלי במאות מיליוני שקלים. 

התומכים בשעון החורף מצדיקים את קיומו בכך שהוא מאפשר למתפללים לערוך תפילת שחרית בשעות האור והזריחה מתקבעת על שעה שאינה מאוחרת מ-6:30 בבוקר, במטרה להקל על משכימי הקום. כמו כן, ישנה טענה כי שעון הקיץ מגביר חילול שבת, משום שהשבתות באמצע הקיץ יוצאות לאחר השעה 20:00, בעוד שהתחבורה הציבורית ושירותים אחרים מחדשים את פעילותם קודם לכן. 

בחודש מרץ השנה חברי הפרלמנט של האיחוד האירופי הצביעו בעד ביטול החוק שמחייב את כל 28 המדינות החברות להזיז את השעון שעה קדימה באביב ושעה אחורה בסתיו. המדינות יצטרכו להחליט אם לאמץ את ההחלטה בסוף מרץ 2021 - זמן המעבר לשעון הקיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות