אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלפה לרשת: ווינדוס 10X, מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט

דלפה לרשת: ווינדוס 10X, מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט

מסמך פנימי של החברה שהגיע לטוויטר מציג שינויי ממשק, סייר קבצים חדש, מערכת חיפוש משופרת והתבססות על זיהוי פנים ככלי נעילה עיקרי; מה עוד יתחדש במערכת ההפעלה שצפויה להגיע לשוק לקראת סוף השנה הבאה?

27.10.2019, 12:11 | רפאל קאהאן

מסמך פנימי של מיקרוסופט ובו תיאור תצורות של ווינדוס 10X - מערכת ההפעלה הבאה של ענקית התוכנה - דלף לרשת בסוף השבוע ונחשף בטוויטר. ווינדוס 10X נחשפה ללא פירוט באירוע החומרה האחרון של מיקרוסופט, בו הוצגה כזו שתותקן בסרפס ניאו - טאבלט כפול-מסך. ואולם, המידע החדש מלמד ש-10X צפויה להפעיל גם לפטופים סטנדרטיים בתצורות שונות.

קראו עוד בכלכליסט

יצרני המחשבים יוכלו להפעיל מנופי שליטה (Levers) ולקבוע כך כיצד תתפקד ווינדוס החדשה - בממשק של מסך אחד, שניים, מסך מגע או רגיל. תפריט התחל (Start) משנה שמו ל-Launcher, ויקבל יכולות חיפוש פנימי משופרות; רוב תפעול התפריט יעבוד על חיפוש שכזה, שיתעדכן וישתנה בהתאם להרגלי המשתמש ותפקוד המחשב במשך היום.

ווינדוס 10X על מכשיר סרפס ניאו ווינדוס 10X על מכשיר סרפס ניאו ווינדוס 10X על מכשיר סרפס ניאו

כמו כן, יבוטל וילון הכניסה של ווינדוס שסווייפ למעלה מעביר את המשתמש אל מסך הנעילה בה. תחת זאת, תתבצע הפתיחה רק באמצעות ווינדוס Hello, פלטפורמת אימות הזהות של החברה שנשענת על זיהוי פנים. שאיפת מיקרוסופט היא כנראה לעבור לזיהוי שכזה ככלי אימות עיקרי.

מסך הנעילה של מערכת ההפעלה מסך הנעילה של מערכת ההפעלה מסך הנעילה של מערכת ההפעלה

שינוי אחר, משמעותי במיוחד, הוא השקת סייר קבצים חדש - התוכנה שמאפשרת למצוא קבצים וספריות בכונני המחשב. הסייר הנוכחי הוצג עוד בווינדוס 95 ועבר בעיקר שינויים קוסמטיים מאז. עדיין לא ברור כיצד ישתנה הסייר, אך כנראה שהממשק יותאם למסכי מגע, ויכלול גישה נוחה יותר לקבצים שמאוחסנים בשירותי ענן למיניהם.

סייר קבצים משופר סייר קבצים משופר סייר קבצים משופר

על פניו מדובר בשינוי חשוב כיוון שעם המעבר ההולך וגובר לשירותי ענן, נדרש המשתמש ללהטט בין מספר ממשקים כדי לעבוד על קבצים, למשל דפדפן כדי לערוך מסמכי אופיס 365, אפליקציות לשירותי אחסון חיצוניים וכמובן הסייר כדי לגשת לקבצים ברשת המקומית או במחשב.

גם מרכז ההתראות יעבור שדרוג וכעת יאפשר לקבל גישה ישירה הגדרות מהירות במקום להיאלץ לחטט בתפריטים השונים. בנוסף יכלול תצוגה דינמית של ההגדרות השונות בהתאם לאופי העבודה והגישה של המשתמש לאותם תפריטים. מיקרוסופט צפויה כנראה לתת דגש משמעותי לאפליקציות שרצות כשירותים מקוונים על פני אפליקציות מקומיות, בעיקר בסביבת אופיס. לא ברור מתי צפויה הגרסה הזו להגיע לכלל המחשבים, אך כנראה שזה לא יקרה לפני השקת מוצרי הסרפס ניאו החדשים בעוד כשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות