אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיילת תובעת 50 אלף דולר: הטייסים התקינו מצלמות בתא השירותים צילום: איי פי

הדיילת תובעת 50 אלף דולר: הטייסים התקינו מצלמות בתא השירותים

דיילת סאות'ווסט איירליינס נכנסה לתא הטייס במסגרת תפקידה והבחינה בשני הטייסים צופים בשידור חי מהשירותים. החברה מכחישה שהציבה מצלמות בתאי השירותים וטוענת שהיא מתנגדת נחרצות לצעד שכזה

27.10.2019, 12:40 | שירות כלכליסט

דיילת של חברת התעופה האמריקאית סאות'ווסט איירליינס, תובעת את החברה בטענה ששני טייסים התקינו בשירותי אחד ממטוסיה מצלמה נסתרת וצפו בצילומים, במהלך טיסה מפיניקס לפיטסבורג בפברואר 2017. הדיילת תובעת פיצויים של 50 אלף דולר על פלישה לפרטיות שגרמה לה מצוקה רגשית ועל הטרדה מינית.

על פי התביעה שהגישה הדיילת רנה סטיינקר באריזונה, היא נכנסה לתא הטייס במסגרת תפקידה ותפסה את הטייסים צופים בצילומים מתא השירותים. אחד הטייסים, לדבריה, היה מופתע ו"עם הבעה מבוהלת על פניו" הוא אמר לה שהוא יודע שהאייפד קולט את התמונות מהמצלמה בשירותים, אך טען שמדובר ב"נוהל אבטחה חדש וסודי ביותר, שתקף לכל מטוסי הבואינג 737-800 של החברה".

מטוס סאות מטוס סאות'ווסט איירליינס | צילום: איי פי מטוס סאות

לטענתה, היא צילמה את האייפד והעבירה את הצילום בצירוף דו"ח על האירועים להנהלת סאות'ווסט, אך הוזהרה ע"י המפקח שלה שלא תספר לאיש על התקרית. "אם זה יוצא החוצה, לציבור, אף אחד לא יטוס עם החברה שלנו שוב", אמר לה לטענתה המפקח.

סאות'ווסט איירליינס מכחישה שהציבה מצלמות בתאי השירותים וטוענת שהיא מתנגדת נחרצות לצעד שכזה. "כשהתקרית אירעה לפני שנתיים, חקרנו את ההאשמות וטיפלנו במצב. מעולם לא הוצבה מצלמה בשירותים, והתקרית היתה ניסיון הומוריסטי לא נאות שהחברה אינה רואה בעין יפה", טוענת סאות'ווסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות