אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלון ההזדמנויות לחמוק ממס

חלון ההזדמנויות לחמוק ממס

3 החודשים האחרונים של 2019 הם הזדמנות אחרונה לרכוש רכב יוקרה חשמלי תחת הטבת מס משמעותית. כל מה שחשוב לדעת על ההתייקרות הצפויה ב-2020 ואיך אפשר לנצל את הרגע

28.10.2019, 15:15 | בשיתוף יגואר, מאת: יוני הלוי
עד לא מזמן, נהג שביקש להתרגש מעצם הנהיגה, אבל גם לעשות נעים לאמא אדמה, צריך היה להתפשר על ביצועים. אך לאחרונה, שינוי אמיתי ומרגש עובר על עולם הרכב – ומכוניות העתיד (או שמא ההווה?) החשמליות שמספקות מופת של טכנולוגיה, ביצועים ויוקרה.

עם טפטוף הרכבים החשמליים למיינסטרים, הבינו מדינות המערב שלמען הכדור והמשך החיים שלנו עליו, כדאי לעודד את השוק הזה בכלל ואת שוק מכוניות היוקרה הירוקות בפרט – בעזרת הנחות והטבות במס. גם בישראל נקבעו לפני כשנתיים תקנות 'המיסוי הירוק', שהציעו שורה של הטבות והנחות למשתמשים ברכבים 'ירוקים' כדי לדחוף את הנהגים קצת יותר לכיוון השקע החשמלי, ופחות לכיוון תחנות הדלק הרגילות.

ווין-ווין קלאסי: כדור הארץ מרוויח רכבים פחות מזהמים, והנהג הישראלי נהנה ממכוניות במחיר אטרקטיבי. התקנות הירוקות כאן בארץ הורידו דרסטית את שיעור המס על רכבים חשמליים (10% לעומת 85% ברכבי בנזין מסוימים) - מהלך שבסגמנט רכבי היוקרה מיתרגם לסכום משמעותי מאוד.

 

חשמלית ושמה יוקרה

אבל כוונות לחוד ומציאות לחוד, ובעקבות הבור התקציבי בישראל המשוואה הזאת עומדת לקבל שנמוך דרמטי. בשנת 2020 (פחות משלושה חודשים מהיום) ייחול שינוי משמעותי בחישוב המס על רכבי היוקרה החשמליים, מה שיביא לייקור משמעותי במיוחד של סגמנט רכבי היוקרה הכל-חשמליים.

הזמינו יגואר I-PACE. החשמלית העוצמתית היוקרתית, עד סוף 2019 במחיר אטרקטיבי

 

דוגמא להמחשה: יגואר I-PACE נמכרת היום (ועד סוף דצמבר 2019) ב-454 אלף שקלים. בתחילת 2020, יקפוץ המחיר ל-580-620 אלף שקלים. מדובר ב-SUV אמיתי, חשמלי לחלוטין ועם כל הגאדג'טים, הצעצועים והפינוקים שהייתם מצפים למצוא ברכב יוקרה, כולל יחידת כוח שלא רק יודעת לשמור על הסביבה, אלא גם חוצה אותה במהירות מסחררת. רכב שעושה צמרמורות בגב לנהג ונעים בגב לכדור – בדיוק כמו שביקשנו.

 

חיסכון של מאות אלפי שקלים

אך כאמור, התמריץ הכלכלי עומד לאבד מכוחו בישראל. המשמעות המיידית היא שחלון הזמן לרכישת מכונית חשמלית יוקרתית במחיר "ירוק" ופחות מאתגר, מתחיל להיסגר. בעוד כחודשיים וחצי, היגואר הכל-חשמלית ואחיותיה המתחרות בסגמנט יקבלו תג מחיר אחר לגמרי. אם אתם מהירי החלטה, תוכלו לחסוך על החתול המפלצתי I-PACE כ-150 אלף שקלים!

מדובר במכוניות שהן סמל סטטוס ייחודי וברור: יוקרתיות, חשמליות לחלוטין, בעלות איכות נהיגה בלתי מתפשרת, גימור ברמות הגבוהות ביותר, שני מנועים, ביצועים ספורטיביים ויכולת האצה שמשאירה אבק (או שאולי אבקת חשמל?) למכוניות הבנזין. מיד עם תחילת השנה האזרחית החדשה, דגמים אלו יעלו עשרות אם לא מאות אלפי שקלים יותר. זה הזמן לתת גז. כלומר, חשמל.

נצלו את הרגע האחרון בהטבת המס והזמינו יגואר I-PACE לפני עליית המחיר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות