אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדדי מת" צילום: Reuters

טראמפ: "מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדדי מת"

בהצהרה בבית הלבן אישר נשיא ארה"ב שמנהיג דאעש בסוריה על ידי כוחות אמריקניים. טראמפ ציין כי אבו בכר אל-בגדדי התאבד עם שלושה ילדים במנהרה שאליה נכנסו כלבים של הכוח האמריקני: "הוא מת לאחר שנתקע במנהרה, התייפח וצרח כל הדרך"

27.10.2019, 15:30 | ynet

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נושא "הצהרה דרמטית" בעקבות הדיווחים חיסול מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדדי הלילה במחוז אידליב שבצפון-מערב סוריה על ידי כוחות אמריקניים. "ארה"ב הביאה לצדק את מנהיג הטרור הגדול ביותר בעולם", הכריז טראמפ, "אל-בגדדי מת".

טראמפ הוסיף כי "ארה"ב חיפשה אחר אל-בגדדי במשך שנים רבות. תפיסתו או הריגתו הייתה בעדיפות העליונה של הממשל שלי. כוחות מיוחדים הוציאו לפועל פשיטה לילית נועזת והשלימו את המשימה". טראמפ שאיש מהלוחמים המאריקנים לא נהרג. "הכוח האמריקני היה מדהים. זכיתי לצפות בחלק גדול מזה. מנהיג דאעש נמלט מהכלבים שלנו והתאבד עם שלושה ילדים אחרי שנתקע בתוך מנהרה. הוא התייפח וצרח כל הדרך".

דונלד טראמפ בבית הלבן, צילום: Reuters דונלד טראמפ בבית הלבן | צילום: Reuters דונלד טראמפ בבית הלבן, צילום: Reuters

אבו בכר אל בגדדי מנהיג דאעש שחוסל אבו בכר אל בגדדי מנהיג דאעש שחוסל אבו בכר אל בגדדי מנהיג דאעש שחוסל

גורמים אמריקנים מסרו הבוקר כי המבצע לחיסול אל-בגדדי ארך כשעה וחצי, ובסופו הפעיל מנהיג דאעש את חגורת הנפץ שלבש ופוצץ את עצמו. בכיר טורקי אמר שאל-בגדדי הגיע למקום 48 שעות לפני התקיפה. על פי הדיווחים, לפחות שלושה בני אדם שהו עם מנהיג ארגון הטרור הרצחני במתחם שבו הסתתר ונהרגו לצדו – שומר ראשו האישי ושתיים מנשותיו.

כלי תקשורת אמריקניים דיווחו שהמבצע החל בתקיפה מהאוויר של מטוסי קרב, מסוקים ומל"טים. לאחר מכן הונחתו לוחמי "אריות הים" בשטח, אז החל קרב יריות בינם לבין אנשי דאעש. גורם אמריקני אמר לרשת "סקיי ניוז" בערבית כי שמונה מסוקים לפחות השתתפו במבצע החיסול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות