אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש מכשירים זיגזג: TCL חשפה עיצוב יצירתי לסמארטפון מתקפל

יש מכשירים זיגזג: TCL חשפה עיצוב יצירתי לסמארטפון מתקפל

הטלפון ההיברידי שרוצה החברה לפתח נשען על מסך בעל שני מפרקים, שמאפשר לו להיפרש כעלון. היתרון ברור: מסך גדול של כעשרה אינץ', שלא תופס יותר מקום מסלולרי רגיל כשהוא מקופל. ואולם, יש בעיצוב זה גם אתגרי הנדסה גדולים

27.10.2019, 16:37 | רפאל קאהאן

חברת TCL הסינית חשפה אב טיפוס יצירתי לסמארטפון היברידי, בעל מסך מתקפל; לפי דיווח של אתר cnet, מדובר בטלפון בעיצוב שונה בתכלית מהדגמים המתקפלים שהשיקו וואווי וסמסונג, ושמפתחות שיאומי ולנובו. הסמארטפון היצירתי כולל גוף בעל שני צירים, כשהאחד מקפל את המסך פנימה והשני - החוצה.  

קראו עוד בכלכליסט

התוצאה היא מבנה זיגזג, שמזכיר קיפול של עלוני מכירות. היתרונות של התצורה הזו ברורים: TCL תוכל להציע כך מסך בן עשרה אינץ' בטלפון ששטח הפנים שלו כשל סמארטפון רגיל במצב סגור. לעומת זאת, סמסונג ו-וואווי בחרו במסכים שמתקפלים באמצעם, ואילו שיאומי במסך שמתקפל בסמוך לדפנותיו; ולכולם מסך קטן משל TCL.

המכשיר של TCL, מצב מתקפל המכשיר של TCL, מצב מתקפל המכשיר של TCL, מצב מתקפל

האתגר ההנדסי הוא כפול: מהנדסי TCL יצטרכו להתמודד עם שני צירים, וגם ציר אחד הוא דבר שלא קל לבנות באופן עמיד ואמין; למשל, סמסונג דחתה את השקת הגלקסי פולד שלה בגלל בעיות במסך המתקפל.

הסלולרי המתקפל של TCL, מצב פרוש הסלולרי המתקפל של TCL, מצב פרוש הסלולרי המתקפל של TCL, מצב פרוש

TCL נמנעה מלספק פרטים מדויקים על המכשיר שלה, אין לו שם, מחיר או תאריך השקה מיועד. לא ברור באיזה שלב נמצא הפיתוח; אנשי cnet התנסו במוק אפ של המכשיר ותו לא.

לפי הערכות, הטלפון יקבל מצלמה בת ארבעה חיישנים, מצלמת סלפי עם חיישן בודד, גב עשוי זכוכית ועוד. בשנה הקרובה יגיעו לשוק לא מעט טלפונים היברידיים, ביניהם הרייזר המתקפל של מוטורולה ולנובו, הסרפס דואו של מיקרוסופט ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות