אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת המ-לט לביהמ"ש: ההנהלה פוגעת בזכותנו להתארגן צילום: אוראל כהן

עובדי חברת המ-לט לביהמ"ש: ההנהלה פוגעת בזכותנו להתארגן

עובדי החברה, שנמצאת בבעלות קרן פימי, טוענים כי ההנהלה פגעה במערך ההסעות שלהם ופיטרה עשרות עובדי קבלן שהחלו בהליך התארגנות. ההסתדרות הלאומית: "מצופה מקרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל לכבד את הזכות הבסיסית של עובדיה להתארגן"; המ-לט: "טענות חסרות שחר"

27.10.2019, 18:42 | נווית זומר

עובדי חברת המ-לט, שנמצאת בבעלות קרן פימי, הגישו היום (א') תביעה לבית הדין לעבודה בנצרת נגד הנהלת החברה, שלטענתם פועלת מזה מספר חודשים כנגד מאות מהם ומונעת מהם את הזכות להתארגן דרך ההסתדרות הלאמית.

קראו עוד בכלכליסט

מייסד קרן פימי ישי דוידי, צילום: עמית שעל מייסד קרן פימי ישי דוידי | צילום: עמית שעל מייסד קרן פימי ישי דוידי, צילום: עמית שעל

החברה, המעסיקה 500 עובדים, פועלת באזור תעשייה ציפורית כיצרנית אביזרי צנרת, ברזים ושסתומים לתעשיית השבבים. העובדים טוענים כי הנהלת החברה פגעה במערך ההסעות של העובדים, וזאת במטרה לשבש את הליך התארגנותם. לטענתם, ההנהלה אף פיטרה עשרות עובדי קבלן אשר הועסקו בחברה והחלו בהליך התארגנות, לו הם רשאים על פי חוק.

יש לציין כי לפני מספר שבועות נדרש לסוגייה בית הדין הארצי לעבודה, שהכיר בכך שפעולה הפוגעת במערך ההסעות הינה כהפרעה להתארגנות, כך לפי פסק הדין בעניין מפעל מעדנות.

איתמר שרוני, סמנכ"ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית, הוסיף כי "הנהלת המ-לט עושה כל שביכולתה במטרה לפגוע ולרמוס את זכותם החוקית של עובדיה מלהתאגד בהסתדרות הלאומית, לראשונה בתולדות החברה. אין לנו אלא להצר על פעולות אלו של החברה הנמצאת בבעלות קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל. מצופה מחברה בסדר גודל כזה לכבד את הזכות הבסיסית של עובדיה המסורים להתאגד. אנו דורשים מהנהלת החברה להפסיק לאלתר את הפגיעה בעובדים ובהליך התארגנותם, ומקווים כי הנהלת החברה תתעשת בהקדם, תכיר ביציגותה של ההסתדרות הלאומית ותחל לנהל משא ומתן לכינון הסכם קיבוצי מיוחד לעובדיה".

מהמ-לט נמסר בתגובה: "המ-לט מצרה על הטענות המסולפות והפוגעניות שאין להן שום אחיזה במציאות. המ-לט היא חברה שומרת חוק, המכבדת ומוקירה את עובדיה ואת תנאי עבודתם, לרבות את זכותם להתאגד או שלא להתאגד בשורות ארגון עובדים כזה או אחר לפי בחירתם. הטענות על פגיעה בעובדים או רמיסת זכויותיהם על רקע נסיונה של הסתדרות עובדים לאומית לצרף עובדים לשורותיה, הן חסרות שחר ומוטב היה לולא נטענו כלל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות