אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עוה"ד מסרבת לחשוף מי בחר ביו"ר אבי חימי ליקיר מחוז מרכז צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

לשכת עוה"ד מסרבת לחשוף מי בחר ביו"ר אבי חימי ליקיר מחוז מרכז

עו"ד אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, קיבל בשבוע שעבר אות "יקיר מחוז מרכז", בטקס חגיגי במעמד שר המשפטים. לשאלת כלכליסט מי הצוות שבחר להעניק לראש הלשכה את התואר, סירבה הלשכה להשיב וטענה שמדובר בשאלה לא ראויה

27.10.2019, 20:28 | ענת רואה

עידן תארי הכבוד בלשכת עורכי הדין נמשך: אחרי שהמועצה הארצית בלשכה אישרה לאחרונה פה אחד רשימה של 1,500 עורכי דין שזכו לתארים כיושבי ראש ועדות מקצועיות או סגניהם וממלאי מקומם, כעת מסתבר שהחלה חלוקת אותות יקירי המחוזות השונים בלשכה, כשהראשון לקבל את התואר הוא לא אחר מאשר ראש הלשכה עצמו, עו"ד אבי חימי.

קראו עוד בכלכליסט

כך, ביום שישי האחרון הודיעה הלשכה בהודעה לעיתונות כי עו"ד חימי נבחר לשמש כ"יקיר מחוז מרכז" בלשכה. את האות העניקה לו היו"ר הנוכחית של המחוז עו"ד רומי קנבל, שהיתה למעשה המועמדת של מחנה חימי והחליפה אותו בתפקיד. חימי שימש מאז 2015 כיו"ר מחוז מרכז, אף שלא נבחר לתפקיד זה על ידי כל עורכי הדין כמקובל, אלא קיבל את המשימה להקים את מחוז מרכז מחברו הקרוב, עו"ד אפי נוה, ראש הלשכה הקודם. עם פרישתו של נוה, עקב פרשת 'מין ומינויים', התמודד חימי על ראשות הלשכה וניצח בבחירות ללשכה.

אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין | צילום: יאיר שגיא אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא

הענקת אות יקיר מחוז מרכז לחימי נעשתה במסגרת טקס פתיחת שנת המשפט ובמעמד שר המשפטים אמיר אוחנה, שופטים וראש עיריית פתח תקוה. לכאורה חימי הוא מועמד טבעי לאות כבוד שכזה מאחר שהוא הקים את מחוז מרכז, אך מצד שני בשל היותו ראש לשכה מכהן יש לא מעט עורכי דין שהרימו גבה וטענו שהענקת האות, ועוד על ידי שותפה פוליטית שלו בלשכה, מעוררת תחושת אי נוחות.

על מנת להבין מי עומד מאחורי הבחירה בעו"ד חימי ומה היו השיקולים, פנינו בשאלה לדוברות לשכת עורכי הדין, אולם למרבה ההפתעה הלשכה סירבה להשיב מי החליט לבחור בחימי לקבלת האות. מהלשכה נמסר כי הבחירה נעשתה על ידי "צוות האמון על ארגון הטקס בראשות יו"ר ועד מחוז מרכז רומי קנבל", ואשר בין חברי הצוות נמנו "כמה מחברי ועד המחוז, מנכ"לית המחוז וחברי מחוז שונים".

במרכז: יו"ר הלשכה עו"ד אבי חימי במעמד קבלת אות יקיר מחוז מרכז. לצדו שר המשפטים אמיר אוחנה ויו"ר מחוז מרכז עו"ד רומי קנבל, צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין במרכז: יו"ר הלשכה עו"ד אבי חימי במעמד קבלת אות יקיר מחוז מרכז. לצדו שר המשפטים אמיר אוחנה ויו"ר מחוז מרכז עו"ד רומי קנבל | צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין במרכז: יו"ר הלשכה עו"ד אבי חימי במעמד קבלת אות יקיר מחוז מרכז. לצדו שר המשפטים אמיר אוחנה ויו"ר מחוז מרכז עו"ד רומי קנבל, צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

כאשר ציינו כי אנו מבקשים רק לדעת מי הם האנשים החברים באותו צוות שארגן את הטקס וביצע את הבחירה התקבלה תגובה מהלשכה לפיה עצם השאלה היא בלתי ראויה: "עם כל הכבוד לבקשתך, אין אנו רואים מקום להמשיך לדוש בנושא. הובהר לך כי מדובר בהחלטה שהיא בסמכות יו"ר המחוז ובזה מיצינו. יו"ר המחוז פועלת כדרך התנהלות לשתף ולהתייעץ ככל שהיא מוצאת לנכון, ללא כל קשר לחובה כזו או אחרת. בכל מקרה, משאין חובה בדין בעניין, אין בכוונתנו להמשיך לדון בעניין ולהטריד בו את יו"ר המחוז. רק נוסיף ונציין לתשומת ליבך, כי בבקשתך לקבל שמות ספציפיים, יש משום חדירה שלא לצורך ולא ראויה לענייני ניהול שוטפים אשר בפרורגטיבה של יושבי ראש המחוזות".

עו"ד רומי קנבל, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי עו"ד רומי קנבל | צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי עו"ד רומי קנבל, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

למעשה מתשובות הלשכה עולות גרסאות סותרות, בתחילה לכאורה נמסר שמדובר בצוות אנשים שהשתתפו בבחירה, אך כשביקשנו לדעת מי הם חברי הצוות נמסר שהבחירה בסמכות עו"ד קנבל והנימה שעולה מהתגובה היא שהבחירה נעשתה על ידה, ולא על ידי צוות כפי שנמסר בתחילה.

יש לציין כי לשכת עורכי הדין גם מסרבת למסור מידע על מאות ואולי אלפי עורכי דין שמונו או מתמנים כעת כיושבי ראש ועדות מקצועיות בכל המחוזות השונים (בנוסף ל-1,500 ראשי הוועדות הארציות). מהלשכה נמסר כי הליכי הבחירה טרם אושרו סופית, ואולם בחלק מהמחוזות כבר ישנם פרסומים שונים בהם מובלטים שמות עורכי דין שנבחרו כעת כיושבי ראש ועדות שונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות