אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים תאשר העברות כספים פוליטיים צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות חשיפת כלכליסט

ועדת הכספים תאשר העברות כספים פוליטיים

לאחר חשיפת כלכליסט כי העברת הפניות התקציביות מחדש לוועדה סוכמה בין כחלון לגפני, תקיים היום הוועדה דיון לאישור הפניות - בהיקף של 9.5 מיליארד שקל

29.10.2019, 07:31 | צבי זרחיה

ועדת הכספים תקיים היום (ג') דיון מרתוני לאישור 44 פניות תקציביות שנותרו מהקדנציה הקודמת בהיקף של 9.5 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

שלשום חשף "כלכליסט" כי העברת הפניות התקציביות מחדש לוועדה סוכמה בין שר האוצר משה כחלון לבין יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה. במסגרת זו, שר האוצר התבקש להגיש מחדש את כל הפניות, ובתמורה הוועדה תדון ותתמוך בשתי הצעות קיצוצים רוחביים - דבר שנמנעה לעשות עד כה.

מימין: משה גפני ומשה כחלון, צילום: אלכס קולומויסקי מימין: משה גפני ומשה כחלון | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: משה גפני ומשה כחלון, צילום: אלכס קולומויסקי

מבדיקה שערך "כלכליסט" עולה כי הפניות התקציביות כוללות כ־152.3 מיליון שקל לחרדים ולמשרד הדתות, שעליהם סוכם עם המפלגות החרדיות. ועדת הכספים סרבה בסוף ימיה של הכנסת ה־21 לאשר העברת כספים למשרד החינוך ולמשרד האוצר, במחאה על כך שלא תוקצבו כל הכספים לצורך מימון החינוך המיוחד החרדי.

במסגרת העברת כספים למשרד החינוך מוצע להעביר 111.8 מיליון שקלים למוסדות החינוך העצמאי המקורבים ליהדות התורה, לצורך "תגבור פעילות שעות תמריץ וטיפוח בחינוך המוכר שאינו רשמי, עבור פעילות הצטיידות של החינוך העצמאי". בפניות התקציביות הוקצו כספים גם למוסדות מעיין החינוך התורני המקורבים לש"ס, שיזכו לתוספת של 16 מיליון שקל.

עוד כוללת הפנייה התקציבית למשרד החינוך העברת 7.6 מיליון שקל לחינוך המיוחד החרדי: מוכש"ר - חינוך חרדי מוכר שאינו רשמי. העברת הכספים התאפשרה לאחר שח"כ ד"ר שלמה קרעי (ליכוד) הגיע לסיכום לפני הבחירות עם משרד ראש הממשלה, משרד החינוך, משרד האוצר ונציגי מוכש"ר על השוואת התקצוב כנדרש בחוק, לחינוך המיוחד המוכש"ר, והדיונים על כך יערכו בשנת 2020. זאת ועוד: משרד הדתות יזכה אף הוא לתוספת של 17 מיליון שקל.

בין הפניות להעברות תקציביות נמצאת בקשה לתוספת של 36 מיליון שקל למשרד החינוך באמצעות הרשאה להתחייב. המדובר במימון מכרז למצלמות אבטחה במזרח ירושלים. הכסף יועבר ממשרד המדע ומהמשטרה. בעבר התנגדה האופוזיציה לאשר העברות כספים למתיישבים יהודים במזרח ירושלים.

רשות הטבע והגנים תזכה לתוספת של 72 מיליון שקל לפיתוח אתרים, בהם 3.2 מיליון שקל לאתרים ביהודה ושומרון.

לבקשתו ב־2018 של יו"ר הקואליציה דאז דודי אמסלם ( ליכוד) הקצה האוצר 10 מיליון שקל למשרד הרווחה לצורך "ביטחון תזונתי". הכסף מיועד לרכישת סלי מזון ל־10 אלף משפחות נזקקות בפריסה ארצית ובאופן שוטף. הוא יועבר מסעיף הוצאות פיתוח ברזרבה הכללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עיריית בני ברק,עם התקציב הגדול ביותר בעיריות בארץ
מיליארד וחצי שקלים לשנה,והעיר נראית כמו שכונת עוני, רשימות פיקטיביות לתקצוב גופים שלא קיימים,לא קיימת שום שקיפות לאן הכסף הולך, גפני שמחזיק בכספת המדינה, חולב ממנה כספים על ימין ועל שמאל, רק עבור המגזרים הדתיים החרדים שלו, אין שקל אחד עלוב, עבור הנכים,הקשישים, ואזרחי המדינה האחרים הניזקקים, האדונים האלה עם כל המיליונים שברשותם, נראים עלובים,ופתתיים, גם לא עובר בראשם, שבבוא יומם, כלום הם לא יקחו איתם לעולם האמת, ילכו לשם כמו כל יצור שבא יומו האחרון, תמשיכו להתאכזר, ולדכא את הניצרכים, בזה אתם אלופי עולם.
ברק  |  30.10.19
לכל התגובות