אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים דיין במגעים להשקעה בפעילות מלונות בראון ביוון צילומים: דנה קופל, Alexander Körner

האחים דיין במגעים להשקעה בפעילות מלונות בראון ביוון

האחים חתמו על אופציה לרכישת מחצית מהחברה־הבת היוונית של רשת המלונות. התמורה, אם תתקבל, תשמש לרכישה של בתי מלון נוספים ביוון

29.10.2019, 07:42 | גולן חזני

רשת מלונות בראון מתקרבת סוף סוף לחיזוק משמעותי. האחים דיין, מבעלי השליטה בחברה הנדל"ן איי.די.או ובמלונות אפריקה, חתמו על אופציה לרכישת 50% מחברה־בת של בראון ביוון עד סוף נובמבר, בתמורה ל־70 מיליון שקל. מדובר בהשקעה שמורכבת מהלוואה והון. החברה־הבת היא הבעלים של ארבעה מלונות ביוון אולם בכוונתה להעמיק משמעותית את אחיזתה בענף המלונאות במדינה ולהגדיל משמעותית את היקף הנכסים שהיא מנהלת.

קראו עוד בכלכליסט

ההון שתזרים משפחת דיין, אם תממש את האופציה, ישמש את הרשת לרכישה של בתי מלון נוספים במדינה. בראון ניהלה מגעים לעסקה דומה מול קרן הגשמה אבל זו לא הבשילה.

רשת בראון פעלה עד לשנה־שנתיים האחרונות בגרמניה ובישראל, ויוון נחשבת ליעד חדש יחסית שלה. יוון סבלה ממשבר כלכלי קשה בעקבות המשבר העולמי ב־2008 שהשפיע על המדינה שבה חיים 11 מיליון איש. התמ"ג צנח ב־25%, יותר ממיליון אנשים איבדו את מקום עבודתם והאבטלה זינקה ל־28%. יוון קיבלה שלוש חבילות חילוץ ואת האחרונה שבהן החזירה בסוף 2018, מה שהצביע על יציאה שלה מהמשבר הקשה באמצעות מדיניות צנע שאימצה.

כיום יוון מהווה כר השקעות נרחב למשקיעים מכל העולם, בהם גם ישראלים רבים שרוכשים בה דירות בשנתיים האחרונות. בראון החליטה להמר על הפוטנציאל היווני ולהקים בה רשת של בתי מלון, הן ביבשה והן באיים.

מלון בוטיק של רשת בראון באתונה, צילום: גוגל סטריט וויו מלון בוטיק של רשת בראון באתונה | צילום: גוגל סטריט וויו מלון בוטיק של רשת בראון באתונה, צילום: גוגל סטריט וויו

רשת מלונות בראון נמצאת בשליטת (60%) ניר ויצמן, בנו של טייקון המלונות מני ויצמן שמלווה את פעילות הרשת מקרוב, מייסד הרשת ליאון אביגד (10%) וניצן פרי (10%). הרשת מפעילה עשרה בתי מלון בישראל, שניים בירושלים ושמונה בתל אביב, רובם מלונות בוטיק, ובבעלותה גם מלון בקרואטיה. הרשת מצויה בשלבי הקמה של מלונות גם באשקלון, טבריה, אשדוד ואילת, כאשר היעד שלה הוא להגיע תוך שנתיים ל־5,000 חדרי מלון בארץ ובעולם.

מימין: ניר ויצמן ואמיר דיין. מגעים מתקדמים להשקעה, צילומים: דנה קופל, Alexander Körner מימין: ניר ויצמן ואמיר דיין. מגעים מתקדמים להשקעה | צילומים: דנה קופל, Alexander Körner מימין: ניר ויצמן ואמיר דיין. מגעים מתקדמים להשקעה, צילומים: דנה קופל, Alexander Körner

לפני שנתיים קיבלה רשת מלונות בראון הלוואה של 70 מיליון שקל מחברת הכשרה ביטוח כאשר שווי בראון בעסקה עמד אז על 300 מיליון שקל אחרי הכסף. הכשרה ביטוח המירה את ההלוואה ל־20% ממניות הרשת. מזה שנה מכינה עצמה רשת בראון לכניסה לבורסה בתל אביב באמצעות גיוס של 300-200 מיליון שקל באג"ח מהציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות