אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפינטק Become גייסה 10 מיליון דולר צילום: איה ואבי

חברת הפינטק Become גייסה 10 מיליון דולר

החברה מציעה שירותי הלוואות לעסקים קטנים, על בסיס פלטפורמה שמנתחת את נתוני העסק ושוטחת בפניו מגוון אפשרויות הלוואה. את סבב הגיוס הובילו הקרנות בנסון אוק ומג'נטה ונצ'רס

29.10.2019, 15:14 | הגר רבט

סטארט-אפ הפינטק הישראלי Become (לשעבר Lending Express) הודיע היום (ג') על השלמת סבב A של 10 מיליון דולר. את הסבב הובילו הקרנות Benson Oak ו-Magenta Ventures והשתתפו בו RIO Ventures Holding, iAngels ו-Entrée Capital. לכך התווספו 2.5 מיליון דולר ב"חוב לצמיחה" שהעניקה ויולה קרדיט לחברה בינואר השנה.

קראו עוד בכלכליסט

ביקאם פועלת בתחום של הענקת הלוואות לעסקים קטנים וכבר פועלת היום בארה"ב ובאוסטרליה. מרבית בקשות ההלוואה שמגישים עסקים אלה נדחות ע"י הבנקים ולא מעט חברות פינטק, ביניהן נציגות ישראליות כגון בלו ויין ופאנדבוקס, מציעות פתרונות חלופיים. הפלטפורמה של ביקאם מנתחת את הנתונים של כל עסק ומציגה בפניו את כלל אפשרויות ההלוואה העומדות לרשותו, כך שהוא יכול להשוות בין מגוון הצעות.

רוברט כהן מקרן בנסון אוק, שהשקיעה בחברה, צילום: איה ואבי רוברט כהן מקרן בנסון אוק, שהשקיעה בחברה | צילום: איה ואבי רוברט כהן מקרן בנסון אוק, שהשקיעה בחברה, צילום: איה ואבי

מהחברה נמסר כי יותר מ-200,000 בעלי עסקים קטנים ובינוניים הצטרפו לפלטפורמה שלה מאז תחילת פעילותה באוקטובר 2016, וקיבלו באמצעותה הלוואות בסכום מצטבר של 170 מיליון דולר. ב-12 החודשים האחרונים חלה צמיחה של 155% במספר ההלוואות, צמיחה של 209% בהיקף ההלוואות, ושל 107% במספר הלקוחות.

עדן עמירב, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, מסר: "אנו מאמינים שהגיע הזמן לשנות את הדרכים הקיימות לקבלת הלוואה לעסק. הטכנולוגיה של ביקאם מעצימה את העסקים הקטנים, מספקת להם את השקיפות והתובנות הדרושות לשיפור הפרופיל הפיננסי שלהם כדי להיתפס כאטרקטיביים בעיני המלווים. המוצר שפיתחנו יוצר שוק חדש למלווים ופותח הזדמנויות לעסקים שעד עכשיו לא יכלו לקבל הלוואה. ההון שגייסנו יאפשר להרחיב את הפעילות הגלובאלית שלנו ומאפשר שינוי אמיתי בתעשייה, אנחנו מבטיחים שלכל עסק שראוי למימון יהיו הכלים כדי לקבל אותו".

רוברט כהן, שותף מנהל בקרן בנסון אוק, מסר: "אנו מכירים את הצוות של ביקאם שנים רבות, ואנחנו עדים ליכולת המהירה שלהם לעמוד בדרישות חדשות עם שינויי השוק. הם קובעים סטנדרטים חדשים בתעשייה, ומשפיעים בצורה אמיתית ומשמעותית על עסקים ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות