אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר בנק הבינלאומי אירית איזקסון פורשת צילום: אוראל כהן

יו"ר בנק הבינלאומי אירית איזקסון פורשת

לאחר שלוש שנים הודיעה איזקסון על כוונתה לסיים את כהונתה כיו"ר וכדירקטורית בבנק בתום הקדנציה שלה בסוף חודש פברואר הקרוב; בשנות כהונתה טיפסה התשואה על ההון מ-7.2% ב-2016 ל-10.2% במחצית 2019

29.10.2019, 18:19 | אורי גלאור

יושבת ראש הדירקטוריון בבנק הבינלאומי, אירית איזקסון, הודיעה במהלך ישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום (ג') כי בכוונתה לסיים את כהונתה כיו"ר הדירקטוריון וכדירקטורית בבנק בתום תקופת כהונתה - סוף חודש פברואר הקרוב - לאחר שלוש שנים בתפקיד. 

אירית איזקסון אירית איזקסון אירית איזקסון

   

צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי, היה זה שהציע בסוף שנת 2016 לדירקטוריון הבנק למנות את איזקסון, במקומו של רוני חזקיהו שמונה לחשב הכללי במשרד האוצר במקום מיכל עבאדי-בויאנג'ו.

יחד עם המנכ"לית סמדר ברבר צדיק הובילה איזקסון בבנק את העברת הדגש של הבנקאות הפרטית לדיגיטל. במהלך הקנדציה היחסית קצרה שלה, הציג הבינלאומי שיפור עקבי בתוצאות, בשורת הההכנסות והרווח, לצד שיפור ניכר בתשואה על ההון ויחסי היעילות של הבנק. מיזוג בנק אוצר החייל לתוך הבנק הבינלאומי הוא אחד המהלכים החשובים שבוצעו בקדנציה של אייזקסון, לצד מהלכי התייעלות בבנק.

הבנק הבינלאומי נסחר כיום לפי מכפיל הון של 1.17, מכפיל ההון הגבוה ביותר מבין חמשת הבנקים הגדולים הנסחרים בבורסת ת"א למעט בנק מזרחי. את שנת 2016 סיכם הבנק עם תשואה על ההון של 7.2% בלבד, כאשר בשנים 2017 ו-2018 התשואה על ההון של הבנק השתפרה דרמטית ועמדה כבר על כ-9.1% ו-9.3%, בהתאמה, את המחצית הראשונה השנה סיכם הבנק עם שיפור נוסף כאשר התשואה על ההון עמדה על כ- 10.2% (במונחים שנתיים). השיפור בתשואה על ההון הגיע תוך שיפור דרמטי ביחסי היעילות של הבנק אשר עמדו בשנת 2016 על כ-73.5%, בשנים 2017 ו-2018 יחסי היעילות השתפרו כבר והגיעו לרמה של 69.5% ו-68.4%, בהתאמה. את החציון של שנת 2019 סיכם הבנק עם שיפור נוסף כאשר יחס היעילות עמד על 65.9%.

איזקסון,  היו"רית היחידה במערכת הבנקאית ובין היו"ריות הבודדות בחברות הציבוריות במדד ת"א 125, היא בעלת תואר מוסמך בחקר ביצועים מאוניברסיטת ת"א ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א. בעבר  כיהנה כיו"ר ישראכרט וכחברה  בדירקטוריונים שונים, בין השאר בבנק הפועלים. טרם תפקידה בישראכרט ובבנק הפועלים, היא עבדה במשך 17 שנה בתפקידים שונים בחטיבה העסקית של בנק לאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות