אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט תצייד את צבא שוויץ במערכות קשר ביותר מ-200 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

אלביט תצייד את צבא שוויץ במערכות קשר ביותר מ-200 מיליון דולר

העסקה מחייבת עדיין את אישור הפרלמנט בברן. כאשר רכשו השוויצרים מל"טים מאלביט התעוררה סערה, לאחר שנציגי משרד ההגנה השוויצרי השתתפו בניסויים שלהם ברמת הגולן

29.10.2019, 18:27 | אודי עציון

עסקת ענק לאלביט מערכות: משרד ההגנה בברן בחר במערכת הרדיו הטקטי של החברה לשימוש צבא שוויץ. שווי העסקה צפוי לעמוד על יותר מ-200 מיליון דולר לפי הערכות בתקשורת המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

למרות הנייטראליות המפורסמת שלה, שוויץ שומרת על צבא מודרני והחליטה להחליף את מערכת הקשר המיושנת שלו באחת שתהיה עמידה יותר מבפני שיבושים, האזנות ומתקפות סייבר.

המערכת של אלביט מאפשרת העברת תקשורת קולית, וידאו ונתונים במקביל, ומשמשת את הלוחמים עצמם ואת מערכות הנשק שלהם שצריכות לתקשר אחת עם השנייה ועם מערכות המודיעין וניהול הלחימה.

מערכת הקשר החדשה מערכת הקשר החדשה מערכת הקשר החדשה

עם זאת העסקה מותנית בקבלת אישורים מהפרלמנט בברן. זאת עסקה גדולה שנייה של אלביט עם השוויצרים, שהזמינה ממנה ב-2015 שישה מל"טי הרמס 900 לאיסוף מודיעין וציוד נלווה בעסקה בשווי של כ-200 מיליון דולר.

בהמשך התברר כי במסגרת העסקה נכחו אנשי משרד ההגנה השוויצרי בניסויים במטוס הלא מאויש שנערכו ברמת הגולן, מה שעורר ביקורת במדינה שכן שוויץ אינה מכירה באזור כחלק משטח ישראל. אולם פיתוח המטוסים, המצוידים במערכות מתקדמות נגד התנגשות במטוסים אזרחיים נמשך, והם יכנסו לשירות בצבאה בשנה הבאה.

בוצי מיכליס, צילום: אוראל כהן בוצי מיכליס | צילום: אוראל כהן בוצי מיכליס, צילום: אוראל כהן

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט, ציין: "אנחנו גאים על כך שנבחרנו לספק יכולת חשובה זו לצבא השוויצרי. שוויץ היא שוק יעד אסטרטגי עבורנו ונמשיך במאמצים לתמוך בצבא השוויצרי ולהרחיב את שיתופי הפעולה שלנו עם התעשייה המקומית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות