אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב בביכורי השדה: דודי עזרא שולח איום מרומז לאחים שבע צילום: שוקה כהן

הקרב בביכורי השדה: דודי עזרא שולח איום מרומז לאחים שבע

נטו שבשליטת משפחת עזרא שלחה מכתב לאחים שבע, שותפיה בחברת שיווק התוצרת החקלאית, שבו היא הציעה גישור על מנת ליישב מחלוקות בטרם תפנה לערכאות משפטיות — מהלך שעשוי לחבל בהנפקת החברה של האחים

30.10.2019, 07:49 | נורית קדוש

מחלוקת בנוגע לאופן ניהול ביכורי השדה דרום הובילה לסכסוך בין נטובראשות דודי עזרא לאחים אילן וששון שבע, המחזיקים בחלקים שווים (50%) בחברת הפירות והירקות ביכורי השדה דרום. נטו, שבשליטת עדי עזרא (בנאמנות), שלחה מכתב לאחים שבע, שמנהלים את ביכורי השדה דרום ומכהנים בה כמנכ״ל וכסמנכ״ל תפעול, ובו טענות להפרת הסכמים ולקיומן של מחלוקות שהביאו את ביכורי השדה למבוי סתום.

עניין של סגנון פיל בחנות חרסינה האיום המרומז שהעביר עזרא לדובר משרד ממשלתי בפרשת הטונה בסניף ארומה, והאיתות הלא סימפטי שהעביר אתמול לשותפיו בחברת הירקות ביכורי שדה - שניהם משקפים סגנון שאינו לגיטימי יותר נורית קדוש, 3 תגובותלכתבה המלאה

במכתב ששלחה נטו אחזקות, בראשה מכהן דודי עזרא כנשיא ויו"ר, הודיעה החברה לאחים שבע, כי בטרם תפנה למיצוי זכויותיה בערכאות משפטיות היא מבקשת להפנות את המחלוקת לגישור. זאת על מנת למנוע פגיעה בפעילותה של ביכורי השדה. אף שההצעה לפנות לגישור היא צעד מתון, ניתן לראות בה איום מרומז של עזרא על האחים שבע שעומדים בפני הנפקת חברת הירקות שבבעלותם – ביכורי השדה.

הליך משפטי עלול לעכב את הנפקת ביכורי השדה ולפגוע בשוויה. המהלך של עזרא חריג, בעיקר על רקע העובדה שאת נטו אחזקות מנהל עמי גולדין, איש סודו של עזרא, אשר משמש בין היתר כיו"ר הדירקטוריון של ביכורי השדה דרום.

נטו אחזקות פועלת בשוק המזון דרך נטו מלינדה בעיקר בתחום ייבוא בשר, ייצור בשר מעובד ומאפים. בשנת 2002 נכנסה נטו אחזקות לשותפות (50%) בתחום התוצרת החקלאית הטרייה, דרך חברת ביכורי השדה שיווק הדרום של האחים אילן וששי שבע (50%). האחים שבע שולטים בשוק הפירות והירקות ופעילות ביכורי השדה דרום מניבה רווח משמעותי לנטו. מכירות ביכורי השדה דרום זינקו במחצית הראשונה של השנה ב־45% ועמדו על 655.4 מיליון שקל. הזינוק במכירות הושג בין היתר בעקבות חידוש ההסכם המסחרי עם יינות ביתן, בתום סכסוך עסקי מר בין עזרא לנחום ביתן לפני שנתיים.

עזרא, שנכנס לתפקיד יו"ר החברה ביוני האחרון בעקבות התפטרותו הפתאומית של בנו עדי, העמיד את החברה למכירה כבר לפני כשנה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", שכרה נטו אחזקות ככל הידוע את שירותיו של בנק השקעות במטרה לאתר רוכש פוטנציאלי לחלקה של משפחת עזרא (57%).

הקושי למצוא קונה הוביל את משפחת עזרא לפני כחודש וחצי לדלל את אחזקותיה בנטו אחזקות ולמכור 6% מהמניות בשווי של 75 מיליון שקל, שבוע בלבד אחרי שהחברה מכרה 20% מאחזקותיה בחברת המזון נטו מלינדה. את המחצית הראשונה של השנה חתמה נטו אחזקות בעלייה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב־1.3 מיליון שקל, ועלייה של 22% ברווח הנקי ל־61 מיליון שקל.

דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות