אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפקס נכנסת לתחום ההלוואות: תרכוש עד 20% מאס.אר אקורד צילום: רמי זרנגר

איפקס נכנסת לתחום ההלוואות: תרכוש עד 20% מאס.אר אקורד

הקרן המנוהלת על ידי זהבית כהן תרכוש מבעל השליטה באופן מיידי 10% מהמניות בהנחה של 7% על מחיר השוק - תקבל שתי אופציות לרכישת 5% מהמניות כ"א - במקרה של מימוש ירד עדי צים לאחזקה של 665%

30.10.2019, 08:05 | גולן חזני

קרן איפקס נכנסת לתחום האשראי החוץ בנקאי: הקרן שמנוהלת בידי זהבית כהן רוכשת 10% ממניות חברת אס.אר. אקורד מידי בעל השליטה עדי צים, עם אופציה לרכישת 10% נוספים.

הקרן (המחזיקה גם בבית ההשקעות פסגות) רוכשת באופן מיידי 10% מהמניות של אס אר. אקורד, בהנחה של 6.7% על מחיר השוק - העסקה נעשית במחיר של 45 שקלים למניה, בשעה שמחיר הבסיס שלה הבוקר בת"א עומד על 48.27  שקלים למניה.

איפקס תקבל בנוסף שתי אופציות לרכישת 5% נוספים בכל אחת, הראשונה במחיר של 60 שקלים למניה והשניה במחיר של 66 שקלים למניה. בהנחה שאיפקס ישראל (AMI) תמממש את שתי האופציות יגיע היקף העיסקה ל-130 מיליון שקל.

במקרה כזה, בעל השליטה צים, אשר מחזיק מנכון להיום ב-86% ממניות החברה, יירד לאחזקה של 66% - הוא ימשיך להחזיק בשליטה ואיפקס ישראל תוכל למנות דירקטור אחד.

אס.אר.אקורד מחזיקה בתיק לקוחות של 652 מיליון שקל ואת הרבעון השלישי של 2019 סיימה עם שיא בשורת הרווח, של  15.7 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הרוויחה החברה 40.8 מיליון שקל. מתחילת השנה רשמה מניית אס.אר אקורד תשואה של 144%, הגבוהה ביותר מבין חמש חברות האשראי החוץ בנקאי - החברה נסחרת נכון להבוקר בשווי של 573 מיליון שקל.

חברות האשראי החוץ בנקאי מחזיקות ברובן בשותפים מתחום בתי ההשקעות. מיטב דש שותף בחברת פנינסולה ואלטשולר שחם מחזיק נתח מהותי באחים נאווי. איפקס היא קרן ההשעות הראשונה שנכנסת לשותפות בתחום ובכוונת צים לנצל את היכולות הכספיות של הקרן להגדלת יכולות האשראי של החברה. צים ניהל מגעים עם מספר גוים פיננסיים שביקשו להיכנס לשותפות בחברה ובסופו של דבר החליט לבחור באיפקס וכהן.

איפקס יוצגה בעיסקה עי עורכי הדין דוני טולדנו וליאור אורן ממשרד ארדינסט, צים יוצג ע"י עו"ד יעקב שטיינמץ.

עדי צים אמר: "אני שמח שאיפקס בחרה להשקיע בנו ולהיות שותפה שלנו וזאת לאחר בדיקת נאותות ארוכה. היו לנו הצעות מגופים גדולים במדינה שרצו להשקיע שותפות בחברה, אולם בחרנו באייפקס. אייפקס תפתח מקורות אשראי נוספים כולל בחול , ותתרום משמעותית להמשך הגידול והצמיחה של החברה. אנו נמשיך לפעול בצורה המיטבית כמו שהיינו עד היום עבור כל בעלי המניות שלנו".

מאיפקס ישראל נמסר: "בשנה האחרונה בחנו מספר חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי ואנחנו מאמינים שחברת אס.אר.אקורד, חברה מובילה בתחומה, הינה בעלת פוטנציאל צמיחה עצום בזכות שיטות העבודה שלה, ביזור לקוחות איכותי ואיכות ההון האנושי. ישנה סינרגיה גדולה בין פעילותה של איפקס לאס.אר.אקורד ובכוונתנו לפעול בשיתוף פעוןלה מלא כדי לשמר את תנופת החברה וצמיחתה בשוק האשראי החוץ בנקאי". 

בעל השליטה באס. אר. אקורד עדי צים , צילום: עמית שעל בעל השליטה באס. אר. אקורד עדי צים | צילום: עמית שעל בעל השליטה באס. אר. אקורד עדי צים , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות