אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק פספס את התחזיות: הפסד של 832 מיליון יורו ברבעון צילום: בלומברג

דויטשה בנק פספס את התחזיות: הפסד של 832 מיליון יורו ברבעון

הבנק הגרמני סוגר את הרבעון עם ירידה של 15% בהכנסות ל-5.3 מיליארד יורו; הצפי בשוק עמד על הפסד של 772 מיליון יורו והכנסות של 5.5 מליארד יורו; מנגד - קרדיס סוויס השוויצרי מכפיל את שורת הרווח ומתעלה על התחזיות

30.10.2019, 09:03 | שירות כלכליסט

עוד רבעון הפסדי לדויטשה בנק - שסוגר את התקופה עם נתונים חלשים מהציפיות בשוק: הבנק הגדול בגרמניה מדווח הבוקר (ד') על הפסד של 832 מיליון יורו ברבעון השלישי - לעומת רווח של 229 מיליון יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה והפסד של 3.15 מיליארד יורו ברבעון הקודם (שני 2019).

ההפסד היה עמוק מכפי שצפו האנליסטים - אלה הציבו תחזית להפסד של 772 מיליון יורו. ההפסד לבעלי המניות ברבעון המדווח עמד על 942 מיליון יורו.

ההכנסות ירדו ב-15% ל-5.26 מיליארד יורו - גם בשורה העליונה פספס הבנק את תחזיות השוק, שעמדו על 5.53 מיליארד יורו.

הבנק הגרמני שנכנס למערבולת במשבר הפיננסי - ונאלץ לשלם על התנהלותו השערוריייתית מאות מיליוני יורו בקנסות - נמצא בתקופה זו תחת שינוי מבני עצום, שגורר הוצאות רבות, בין השאר על תשלום לאלפי מפוטרים. התוכנית שהוצגה בחודש יולי כוללת קיצוץ של 18,000 משרות.

דויטשה בנק מתמודד במקביל עם החולשה המתמשכת בכלכלה הגרמנית. מניית הבנק הגרמני ירדה ב-16% מתחילת השנה והוא נסחר בפרנקפורט בשווי של 15 מיליארד יורו. "למרות השיגור של תוכנית השינוי המבני המקיפה ביותר שנעשתה בבנק מזה שני עשורים, הצלחנו להציג רווח בארבע פעילויות הליבה שלנו במהלך הרבעון, האשראי שסיפקנו גדל וגם הנכסים שתחת ניהול הבנק",  אמר המנכ"ל כריסטיאן סואינג (Christian Sewing).  

קרדיט סוויס מכה בתחזיות

קרדיט סוויס כמעט שמכפיל את הרווח הרבעוני שלו - ומתעלה מהותית על ציפיות השוק: הבנק השוויצרי רושם ברבעון השלישי רווח של 881 מיליון פרנק שוויצרי (885.7 מיליון דולר), בהשוואה ל-424 מיליון פרנק שוויצרי ברבעון המקביל.

ההכנסות צמחו ב-9% ל-5.33 מיליארד פרנק. צפי האנליסטים עמד על רווח של 770 מיליון פרנק והכנסות של 5.21 מיליארד פרנק. חטיבת השירותים הפיננסיים הגלובאלית (wealth management) רשמה עלייה של 43% ברווח התפעולי, החטיבה המקומית של השירותים הפיננסים רשמה עלייה של 19% בהכנסות.

כריטסיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג כריטסיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק | צילום: בלומברג כריטסיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות