אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקס ליבריס חתמה בגרמניה על עסקה של יותר מ-10 מיליון יורו צילום: דוד לוק

אקס ליבריס חתמה בגרמניה על עסקה של יותר מ-10 מיליון יורו

החברה מפתחת טכנולוגיות למוסדות אקדמיים, בראשם פלטפורמה לייעול ושיפור נגישות ארכיונים מחקריים; העסקה נחתמה מול הקונסורציום האקדמי של מחוז נורדהיים ווסטפאלן, ובמסגרתה יחליף המוצר הישראלי שמונה מערכות אחרות

30.10.2019, 11:14 | מאיר אורבך
חברת אקס ליבריס הישראלית, המספקת טכנולוגיות למוסדות אקדמיים, חתמה על חוזה של יותר מעשרה מיליון יורו בגרמניה; החברה נבחרה על ידי הקונסורציום האקדמי של מחוז נורדהיים ווסטפאלן, שישתמש בפלטפורמת הענן שלה עבור יותר מ-40 מוסדות אקדמיים שטחו. Alma, מוצר של החברה, יחליף שמונה מערכות שונות שנמצאות היום בשימוש המוסדות חברי הקונסורציום.

קראו עוד בכלכליסט

אקס ליבריס פיתחה תוכנה מבוססת ענן לניהול, קיטלוג והנגשה של ספריות אקדמיות. המערכת משפרת את יכולתן של ספריות לספק שירותים מתקדמים, בכך שהיא מאחדת בין מערכות שונות ומסייעת לנהל את מאגרים שונים - שכוללים אוספים מודפסים, אלקטרוניים ודיגיטליים.

עופר מוסרי, מנהל אקס ליבריס באזורי EMEA, צילום: דוד לוק עופר מוסרי, מנהל אקס ליבריס באזורי EMEA | צילום: דוד לוק עופר מוסרי, מנהל אקס ליבריס באזורי EMEA, צילום: דוד לוק

אקס ליבריס נרכשה בידי קבוצת ProQuest ב-2015 בכחצי מיליארד דולר. מאז 2006, אז נרכשה לראשונה בידי קרן פרייבט אקוויטי אמריקאית, החליפה אקס ליבריס ידיים מדי כמה שנים בסכומים שהולכים ועולים; הרוכשת הראשונה, פרנסיסקו פרטנרס קנתה אותה ב-62 מיליון דולר, לידס אקוויטי רכשה אותה לאחר שנתיים ב-170 מיליון וב-2012 נקנתה שוב החברה בידי קרן גולדן גייט ברבע מיליארד דולר. ואולם, קבוצת פרוקווסט צפויה לשמור על החברה בידיה; מדובר בגוף שעוסק בארכוב ומתמקד בנישת המחקר האקדמי. 

ד"ר סילקה שומבורג, מנהלת הקונסורציום, נימקה מדוע נבחר Alma של אקס ליבריס: "הטכנולוגיה המתקדמת שלה, היכולת המוכחת, הנגישות שלה למשתמשים ועמידתה בדרישות התקנה להגנת המידע הכללי של האיחוד האירופי. בנוסף, אנו מוקירים את הקהילה הפעילה של לקוחות אקס ליבריס ומצפים להשתתף בפורום שלה".

עופר מוסרי, מנהל אקס ליבריס באזורי EMEA, מסר: "הגמישות והיכולות המוכחות של Alma לתמוך בקונסורציום עם מגוון רחב של סוגי מוסדות אקדמיים, בגדלים שונים, ישמש מודל לקונסורציומים דומים אחרים בגרמניה ובאירופה כולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות