אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה סופית תוכנית לבניית בית חולים ו-12 אלף יח"ד מצפון לקרית אתא צילום: שאטרסטוק

אושרה סופית תוכנית לבניית בית חולים ו-12 אלף יח"ד מצפון לקרית אתא

התוכנית היא אחת הגדולות והמורכבות שאושרו בותמ"ל, על כן היא עוררה לא מעט התנגדויות; אחרי דיונים של שנתיים אושרה התוכנית, שתבנה על שטח של 6,400 דונם ובה 12 אלף יחידות דיור, בית חולים עם 2,200 מיטות, 1.2 מיליון מ"ר שטחי משרדים ורכבת קלה חשמלית שתעבור בשטחה

30.10.2019, 13:37 | אמיתי גזית

6,400 דונם, 12 אלף יחידות דיור, בית חולים ובו 2,200 מיטות, רכבת קלה חשמלית ו-1.2 מיליון מ"ר שטחי משרדים. אלו המספרים מאחורי תוכנית הענק מצפון לקרית אתא, שאושרה סופית היום (ד') על ידי הותמ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית הוכנה על ידי רשות מקרקעי ישראל באמצעות משרד דב קורן אדריכלים, והיא אחת התוכניות הגדולות והמורכבות שאושרו בותמ"ל מאז נוסדה הוועדה ב-2014, ומטבע הדברים היא עוררה התנגדויות. הדיון בהן נמשך כמעט שנתיים, ובסיומו היום, הוחלט לאשר אותה סופית.

העיר קרית אתא, צילום: שאטרסטוק העיר קרית אתא | צילום: שאטרסטוק העיר קרית אתא, צילום: שאטרסטוק

לפי התוכנית, יבנו בניינים בני 6 עד 18 קומות, בהן 1,300 דירות ששטחן קטן מ-80 מ"ר ולכן אמורות להיות זולות יותר, כן כוללת התוכנית 1,400 יחידות דיור מוגן.

קידומה של התוכנית היה כרוך במאבק של הותמ"ל, רמ"י ועיריית קרית אתא במשרד התחבורה, במטרה לשנות את תוכניות המשרד לסלול את כביש 781 מנצרת לחיפה תוך שהוא יחצה את השכונה החדשה.

בסופו של דבר סוכם כי הכביש המהיר יהפוך לציר עירוני, ובו תעבור הרכבת קלה, שתחבר את נצרת לחיפה.

רוחב הכביש צומצם מ-150 מ' על פי התוכנית המקורית, ל-45 מ'. בעקבות אישור תוכנית הבנייה בקרית אתא, גם התוכנית להקמת קו הרכבת הקלה תוכל לקבל תוקף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות