אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך ייראה הגלקסי המתקפל הבא של סמסונג צילום: Samsung

כך ייראה הגלקסי המתקפל הבא של סמסונג

החברה הציגה באירוע המפתחים השנתי שלה את עיצוב הסמארטפון ההיברידי המוזל שהיא בונה, וצפויה לחשוף בחודשים הקרובים. בנוסף, נחשפו בו שני מחשבים ניידים חדשים בעלי מסכים בהירים במיוחד

30.10.2019, 13:54 | רפאל קאהאן

סמסונג צפויה להשיק בחודשים הקרובים סמארטפון היברידי בתצורת צדפה ושני לפטופים חדשים. המחשבים הוצגו בוועידת המפתחים השנתית שלה, SDC, בעוד הסלולרי המעניין הוצג בסרטון הדגמה שהראה רק את עיצובו.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לגלקסי פולד ההיברידי שכבר הושק, בעל מסך מתקפל גדול ומסך משני לצפייה כשהתצוגה סגורה, לטלפון החדש יש מסך בודד. שמו לא נחשף וכך גם המפרט שלו אם כי לפי הערכות יישען על מעבד ביניים ולא מעבד עילית רב עוצמה כדי להוזיל את מחירו. למסך שלו תהיה מצלמה בחריר, בתצורה דומה לשל הגלקסי S10 והנוט 10. לפי פטנט שרשמה סמסונג ונחשף באוגוסט, כנראה שיהיה זה טלפון בעל תצוגה של 6.7 אינץ' כשהוא פרוש.

בסרטון שהוצג על ידי החברה ניתן גם לראות שהממשק שלו זכה למקצה שיפורים ויוכל להתאים את התצוגה למצב המסך. למשל, ניתן יהיה לקפל את הטלפון בצורת האות L והתצוגה תקטין את מה שמוקרן על גבי המסך לחלקו העליון למשל.

הגלקסי המתקפל הבא, צילום: Samsung הגלקסי המתקפל הבא | צילום: Samsung הגלקסי המתקפל הבא, צילום: Samsung

בנוסף לסמארטפון ההיברידי, הציגה החברה שני מחשבים ניידים שמסמנים את חזרתה לשוק ה-PC, אותו קצת הזניחה בשנים האחרונות. המחשבים שהציגה, ה-Book Flex וה-Book Ion, הם בעלי מסכי QLED - תצורה שנפוצה בעיקר בטלוויזיות ומאפשרת בהירות גבוהה. לפי סמסונג, מסכיה מגיעים לבהירות של 600 ניט, יותר מרוב המחשבים בשוק.

גלקסי בוק פלקס, צילום: Samsung גלקסי בוק פלקס | צילום: Samsung גלקסי בוק פלקס, צילום: Samsung

דגם פלקס הוא לפטופ היברידי, בעוד דגם איון הוא בעיצוב רגיל. לשני המחשבים תצורות 13 ו-15 אינץ', מעבדי אינטל חדשים ותמיכה בטעינה אלחוטית. ואולם, המטען הוטמע בתוך משטח העכבר, כך שאי אפשר גם להשתמש בו וגם לטעון את הסלולרי בו זמנית - בחירה תמוהה למדי. מחירי המחשבים טרם נחשפו, וסמסונג צפויה להשיקם בתחילת 2020, בסמוך לתערוכת האלקטרוניקה CES בלאס וגאס.

אירוע המפתחים של סמסונג זוכה לפחות עניין מאירועי הפיתוח של גוגל ואפל, משום שפלטפורמת התוכנה שלה פופולרית כוללת פחות שירותים מקוונים וזמינותה מוגבלת. באירוע הציגה החברה גרסה חדשה לממשק האנדרואיד שלה, וערכת פיתוח לסייענית החכמה ביקסבי שנשענת על ממשק ויזואלי - כנראה בניסיון למשוך מפתחים מתחילים. החברה הודיעה שתשיק חנות אפליקציות ייעודית לביקסבי, שתהיה זמינה בארה"ב וקוריאה - שתי המדינות היחידות שביקסבי דוברת את שפתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות