אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונוס ביוגרופ הצליחה בניסוי קליני שלב 2 להשלמת עצם בלסת

בונוס ביוגרופ הצליחה בניסוי קליני שלב 2 להשלמת עצם בלסת

המסחר במניה הופסק עקב הצלחת הניסוי; החברה הצליחה להפחית כ-50% ממשך הזמן ועלות הכנת השתל להשתלה במטופל; ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל ביוגרופ: "הניסוי מגדיל הכדאיות הכלכלית במוצרי החברה. זהו איתות לשוק שאנו מתקדמים בתהליך, וייקח זמן רב עד שיקמו לנו מתחרים בתחום"

30.10.2019, 14:22 | צלי גרינברג
חברת הביוטכנולוגיה בונוס ביוגרופהשלימה בהצלחה ניסוי קליני שלב 2 להשלמת חסר עצם בלסת - זהו האירוע המהותי שגרם להפסקת המסחר במניה הבוקר בת"א. בונוס נסחרת בשווי שוק של 353.4 מיליון שקל. המניה עלתה ב-13.2% מתחילת השנה, אך ירדה ב-7.9% ב-30 הימים האחרונים. 

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ, מסר לכלכליסט כי "מדובר בבשורה כפולה: הן השגת הצלחה ברמת מובהקות גבוהה בתוצאות הביניים של ניסוי קליני, והן השגת הצלחה בייעול הכנת שתל חי של עצם אנושית, המגדילה את הכדאיות הכלכלית הגלומה במוצרי החברה, הפועלת בשוק שיקום העצם, הנאמד בכ-8 מיליארד דולר לשנה. זהו איתות לשוק שאנו מתקדמים בתהליך, עם פטנטים במרבית מדינות העולם המערבי המגנות על השימוש והמיסחור של הטכנולוגיות שלנו, וייקח זמן רב עד שיקמו לנו מתחרים בתחום".
ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ, צילום: אדוארד קפרוב ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ | צילום: אדוארד קפרוב ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ, צילום: אדוארד קפרוב

החברה עתידה להודיע על תוצאות סופיות של הניסוי שנעשה על עשרת המשתתפים הראשונים שלגביהם הסתיימה תקופת המעקב, לאחר שהושתל בהם שתל חי מהדור השני של מוצרי החברה של עצם אנושית בהזרקה, להשלמת חסר עצם בלסת. ההשתלה נעשתה על ידי ד"ר אפרים צור, מומחה לכירורגיית פה ולסת ולשעבר מנהל יחידת פה ולסת במרכז הרפואי אסף הרופא, שעתיד להציג את תוצאות הניסוי בכנס המדעי הבינלאומי ה-31 לכירורגיית פה ולסת המתקיים בימים אלה בתל אביב.

עצם לסת של בונוס ביוגרופ עצם לסת של בונוס ביוגרופ עצם לסת של בונוס ביוגרופ

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים כיום לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה מתוצרת החברה הם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל והשתלתם באזור החסר, או שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, שבמרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל.

השתל החי של החברה גדל במרכז ייצור של החברה על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגוף המטופל, המפחיתים את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל. השתלת השתל אינה מצריכה הליך כירורגי מורכב. במקביל לעריכת הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם בלסת, החברה עורכת בנוסף ניסוי קליני להשלמת חסר קריטי נרחב בעצם מעצמות הגפיים בבני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות