אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: הראל מפסיקה לשווק פוליסות סיעוד צילום: מיה כרמי-דרור

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: הראל מפסיקה לשווק פוליסות סיעוד

לטענתה, "הפוליסות הקיימות מגלמות בתעריף שלהן הבטחת תשואה"; עם זאת הראל לא פוסלת שיווק פוליסות חדשות עם תנאים פחות טובים

30.10.2019, 14:50 | רחלי בינדמן

עכשו זה רשמי: חברת הביטוח הראל, השחקנית הגדולה בישראל בתחום ביטוחי הסיעוד הפרטיים, הודיעה היום לסוכני הביטוח שלה כי היא יוצאת משוק הביטוח הסיעודי ותחדל לשווק לאלתר פוליסות ביטוח סיעוד חדשות. בכך מצטרפת הראל להודעה דומה שהפיצה מנורה השבוע לסוכניה - שני המהלכים נחשפו לראשונה באתר כלכליסט

קראו עוד בכלכליסט

יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור

"אנחנו נאלצים להודיע לכם כי בשל תנאי פוליסות הסיעוד הקיימות, שבפועל מגלמות בתעריף שלהן הבטחת תשואה, אין ביכולתנו להתחייב עליה לתקופות ארוכות בתנאי השוק הקיימים ועקב העובדה שמבטחי המשנה שפעלו בתחום הודיעו לנו על הפסקת הפעילות בתחום, הוחלט בחברה על הפסקת מכירת פוליסות סיעוד פרט בואפן מיידי".

אלא שהראל חושפת גם כי היא לא פוסלת שיווק של פוליסות סיעוד במתכונת חדשה: "החברה פועלת לקבל אישור מהממונה על שוק ההון לשיווק פוליסות חדשות המתאימות למצב השוק הנוכחי".

הראל ומנורה יוצאות מהתחום בעיקר בגלל דרישות הרגולציה שמחייבות אותם לשים בצד מאות מיליוני שקלים מהרווחים שלהם לטובת הבטחת עמידה בכל התשלומים למבוטחים בעתיד בצל סיכוני התארכות תוחלת החיים והעובדה כי סביבת הריבית במשק נמוכה ומקשה לייצר תשואה על ההון המרותק.

אלא שכעת חושפת הראל כי היא כן מצפה מרשות שוק ההון לאפשר לה לשווק פוליסות חדשות אך כאלו שמתאימות לתנאי השוק או במילים אחרות לשווק פוליסות הרבה פחות טובות עם מנגנון שיאפשר לייקר את הפרמיות בהתאם לתנאי השוק ויכולת להתאים את קצבת הסיעוד בהתאם לתנאי סביבת הריבית.

במילים אחרות, הראל חושפת כאן את הקלפים לפיהם היא לא בהכרח יוצאת כליל מהשוק אלא מעוניינת לקבל אישור של הממונה לשווק פוליסות שיהיו פחות משתלמות למבוטחים. בתוך כך הודיעה חברת הביטוח הפניקס כי תחדל לשווק ביטוח סיעודי פרטי עם כיסוי לכל החיים אך בשלב זה תמשיך לשווק ביטוחים סיעודיים עם כיסוי לחמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כל התגובות כאן שגויות
קודם כל לגבי קולקטיבים, הם מראש היו זמניים עד לסיום העסקה, סתם שיחקו ראש קטן שנגמר בתואנה שלא ידעו שזאת פוליסה זמנית. רק אדיוט חושב שאפשר לבטח משפחה בביטוח סיעוד ב30שקל. לגבי סוג הפרמיות, ב8 שנים האחרונות 90% מהפוליסות ששווקו היו בפרמיה דבועה עם ערכי סילוק.לגבי הפןליסית של קופח אכן זולות בהרבה אך בפרמיה משתנה, תקנון שיכול להשתנות כל יום וגם ישתנה כי תקציב הקופות לא יעמוד בתשלומים כבר בעוד 15 שנה. עד כאן..
סוכן ותיק  |  30.10.19
לכל התגובות