אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלי נרקיס מעיד בבימ"ש בתביעת בן דודו אלי טהרי: "אני לא חייב לו כסף" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שלי נרקיס מעיד בבימ"ש בתביעת בן דודו אלי טהרי: "אני לא חייב לו כסף"

בחודש מאי תבע מעצב האופנה טהרי 56 מיליון שקל מבן דודו שלי נרקיס, מי שכונה בעבר "מלך השוק האפור". זאת בטענה כי הלווה לו מיליונים ולא קיבלם בחזרה; נרקיס טען מנגד שמדובר בגירסה מופרכת וכי לו חייבים כספים; בעדות בביהמ"ש אמר על בא כוחו של טהרי: "הוא בסרט מתח"

30.10.2019, 16:07 | ליטל דוברוביצקי

איש העסקים שלי נרקיס, מי שכונה "מלך השוק האפור", משיב מלחמה לתביעה שהגיש נגדו לאחרונה בן דודו, מעצב האופנה הבינלאומי אלי טהרי. כעת הוא מעיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני השופט עודד מאור וטוען: "אין חוב. אני לא חייב כסף לטהרי".

קראו עוד בכלכליסט

טהרי נחשב לאחד ממעצבי האופנה המוכרים בארה"ב. בן דודו נרקיס הוא כיום איש עסקים העוסק במתן הלוואות.

בדיון ביקש בא כוח טהרי לקיים את הדיון בבית משפט ישראלי, למרות שיש תניית שיפוט ייחודית לבית המשפט בארה"ב. נרקיס טוען כי לבית משפט בארה"ב יש סמכות ייחודית. במהלך הדיון התקיימה חקירה נגדית לנרקיס בעניין מיקום ניהול ההליך על ידי בא כוח טהרי, עו"ד אייל רוזובסקי.

שלי נרקיס , צילום: עמית שעל שלי נרקיס | צילום: עמית שעל שלי נרקיס , צילום: עמית שעל

עו"ד רוזובסקי: "יש לך ויזה לארה"ב"?

נרקיס: "אין לי ויזה. סורבתי. לא נימקו".

עו"ד רוזובסקי: "אתה מדבר אנגלית"?

נרקיס:  "ככה".

עו"ד רוזובסקי: "יש סכנה שלא תוכל להעיד במשפט שיהיה בארה"ב"?

שופט בית משפט מחוזי בת"א, עודד מאור שופט בית משפט מחוזי בת"א, עודד מאור שופט בית משפט מחוזי בת"א, עודד מאור

נרקיס: "מה אתה דואג לי? אתה עושה לי הנחות? אני מעריך שיאפשרו לי להעיד בווידאו קורנפרס".

השופט מאור לנרקיס: "אומר לך עו"ד רוזובסקי, נניח ובימ"ש בניו יורק יגיד לך לבוא לשם ולהעיד בפניו. אם לא תוכל להגיע, האם לא תגיד שנעשה לך עוול"?

נרקיס: "זו שאלה משפטית".

עוד אמר נרקיס: "אני לא במתח כבודו. הוא (בא כוח טהרי -ל.ד) בסרט מתח".

עו"ד רוזובסקי: "האם ההסכם בינך לבין טהרי שמכוחו טהרי תובע, הוא הסכם מרמה"?

אלי טהרי, צילום: AP אלי טהרי | צילום: AP אלי טהרי, צילום: AP

נרקיס: "ההסכם הזה זה האינטרס של טהרי. אני בא עם אומוציות. הוא הכניס לי פה מרמה. אין חוב. אני לא חייב את הכסף. לא חשבנו בכלל שטהרי יתבע אותי. הבן דוד שלי מרחיק את זה מארה"ב ורוצה לתבוע בישראל".

עו"ד רוזובסקי: "אם יש לך גירסת אמת יותר טוב לך שהדבר יתברר בעברית מול שופט ישראלי. הסיבה היחידה שאתה מבקש לעכב את ההליך בישראל, כי אתה רוצה לסכל את בירור התביעה".

נרקיס: "אני לא מבין איך אני יכול לסכל את זה? למה בחרתם לעשות את זה בישראל? הזמנתם לפה עיתונאים".

עו"ד אייל רוזובסקי עו"ד אייל רוזובסקי עו"ד אייל רוזובסקי

השופט הציע כי נרקיס ינסה להוציא ויזה לארה"ב. בא כוח טהרי אמר בדיון כי אם נרקיס יקבל ויזה לארה"ב טהרי יסכים לנהל ההליך המשפטי בארה"ב.

"טהרי חייב לנרקיס כספים ולא להפך"

טהרי הגיש בחודש מאי האחרון תביעה נגד בן דודו שלי נרקיס בסכום של 56 מיליון שקל. זאת בטענה שלא השיב לו הלוואה.

במסגרת התביעה טען טהרי כי בשנת 2005 הלווה לנרקיס לפי בקשתו סכום של 9 מיליון דולר. " נרקיס מסר לטהרי כי הוא זקוק להלוואה על מנת שיוכל לשלם לרשויות סכום כסף נכבד והתחייב להשיב סכום ההלוואה בתוך שנה. טהרי עמד על כך שהצדדים יחתמו על הסכם הלוואה, אך ההלוואה הועברה לנרקיס בטרם נחתם ההסכם לאור תחושת דחיפות שיצר נרקיס לנוכח חתימת הסדר הטיעון. לאחר שנרקיס לא עמד בהתחייבויותו להשיב את ההלוואה בתוך שנה, חתמו הצדדיים על הסכם הלוואה בשנת 2007".

עוד נטען כי "כעולה מהסכם ההלוואה שנחתם בין הצדדיים, נרקיס הכיר בקיומו של החוב ובחובתו להחזיר לטהרי את החוב בצירוף ריבית בשיעור 4%. לנוכח טענות נרקיס על מצבו הקשה דאז, הצדדיים סיכמו כי במשך עשר שנים טהרי לא ינקוט בהליכים לגביית החוב. על אף שחלפו מעל עשר שנים מיום חתימת ההסכם ועל אף פניות חוזרות ונשנות מצד טהרי, נרקיס מסרב להחזיר את החוב".

מנגד ביקש נרקיס לסלק את תביעת טהרי נגדו וטען כי טהרי חייב לנרקיס כספים ולא להפך. בתצהיר שהגיש לאחרונה נרקיס לבית המשפט כתב כי "תביעת טהרי נגועה בהסתרה חמורה. טהרי הסתיר ומחק ביד קלה מערכת יחסים כלכלית וארוכת שנים ביני לבין טהרי והסתיר מסמכים השומטים את היסוד לתביעה ומפריכים את גרסת ההלוואה המופרכת".

את נרקיס מייצגים עוה"ד בעז בן צור וחגי הלוי וכן עו"ד עדי בראונשטיין. את טהרי מייצגים עוה"ד אייל רוזובסקי וציון אמיר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות