אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה האמריקאי יבצע ביקורת חיצונית על מוסד המבקר הישראלי צילום: עמית שאבי

מבקר המדינה האמריקאי יבצע ביקורת חיצונית על מוסד המבקר הישראלי

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ומבקר המדינה האמריקאי, ג'ין דודארו סיכמו שמשרד המבקר האמריקאי יבצע ביקורת חיצונית מקיפה על מוסד מבקר המדינה הישראלי. מאז נכנס לתפקיד אנגלמן מרבה למתוח ביקורת את עבודת משרדו

30.10.2019, 16:23 | שחר אילן

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ומבקר המדינה האמריקאי ג'ין דודארו סיכמו על "בקרת עמיתים" (Peer Review), במסגרתה משרד המבקר האמריקאי יבצע ביקורת חיצונית מקיפה על מוסד מבקר המדינה הישראלי. מאז נכנס לתפקידו ביולי האחרון אנגלמן מרבה למתוח ביקורת על שיטות העבודה של משרדו ותחומי הביקורת.

קראו עוד בכלכליסט

ממשרד מבקר המדינה נמסר ש"שיתוף הפעולה נועד לשפר את תהליכי הביקורת במשרד מבקר המדינה הישראלי באמצעות ביקורת מקצועית אובייקטיבית. המבקר אנגלמן רואה חשיבות רבה בקידום מנגנון ביקורת חיצוני אשר יבצע בחינה מקיפה של עבודת הביקורת הישראלית ויצביע לצד רכיבי ביקורת הראויים לשימור, על ליקויים שיש לתקן, שינויים במבנה הארגוני ושיטות עבודה שיש לעדכן בהתאם לתקנים הבינלאומיים".

מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה | צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי

כהכנה לביקורת האמריקאית, מוסד המבקר הישראלי יבצע לראשונה במהלך השנה הקרובה הליך הערכה עצמית פנימי כדי לטייב את עבודת הביקורת. במשרד המבקר הישראלי מצייני גם ששיתוף הפעולה של "בקרת עמיתים" קיים במספר מוסדות ביקורת מובילים בעולם, בהם: בריטניה, פינלנד, קנדה, דנמרק, ניו זינלנד ועוד.

הסיכום הושג במסגרת ביקור מקצועי שעורך בימים אלו המבקר אנגלמן בהשתתפות משלחת מטעם משרד מבקר המדינה אצל מקבילו האמריקאי. אנגלמן הציג למבקר האמריקאי את עיקרי "רפורמת הביקורת הבונה" ובכלל זה השימוש בביקורות IT (הבוחנות את מערכות המחשוב של הגופים המבוקרים) והעמקת הביקורת על הדוחות הכספיים של משרדי הממשלה.

יצוין כי במשרד מבקר המדינה שוררות מאז כניסת אנגלמן לתפקיד תחושות קשות בשל הביקורת הקשה שהוא משמיע על עובדיו ותהליכי הביקורת עד כה. סביר להניח שהכנסת הביקורת האמריקאית החיצונית תתפרש כעוד מהלך של חוסר אמון בעובדים. בין היתר אנגלמן מרבה למתוח ביקורת על שיטות העבודה של המשרד וההתמקדות שלו בנושאי טוהר המידות. "רפורמת הביקורת הבונה" מיועדת בין היתר להפחית מאוד את העיסוק בטוהר המידות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות