אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרקיור השמיטה נתונים כספיים ונקנסה צילום: רויטרס

אינטרקיור השמיטה נתונים כספיים ונקנסה

הרשות לני"ע דורשת מהחברה, שבראשה עומד רה"מ לשעבר אהוד ברק, לשלם 22.5 אלף שקל על החסרת נתונים כספיים של קנדוק פארמה בדיווח על רכישתה ביוני 2018 ובדו"ח המשלים יומיים לאחר מכן

30.10.2019, 16:26 | צלי גרינברג
חברת אחזקות מדעי החיים אינטרקיור, המחזיקה בבעלות מלאה (100%) של חברת הקנאביס הרפואי קנדוק ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 503 מיליון שקל, דיווחה היום (ד') כי קיבלה מהרשות לניירות ערך דרישה לעיצום כספי בסך 22.5 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

דרישת העיצום הכספי נתקבלה בגין דיווח של החברה על רכישת חברת הקנאביס קנדוק פארמה ב-24 לחודש יוני 2018, שהיה חסר בנתונים כספיים הנוגעים לקנדוק. גם בדיווח המשלים של החברה יומיים לאחר מכן, שהוצא לבקשת הרשות, נתונים אלו היו חסרים, והושלמו רק בדיווח של החברה מיום ה-26 לאוגוסט 2018.

יו"ר אינטרקיור, אהוד ברק, צילום: עמית שעל יו"ר אינטרקיור, אהוד ברק | צילום: עמית שעל יו"ר אינטרקיור, אהוד ברק, צילום: עמית שעל

במכתב מטעם רשות ניירות ערך שצורף לדיווח נכתב כי "בכך שהחברה החסירה פרטים הנדרשים בחוק על רכישת נכס מהותי, הפרה החברה את תקנות הדיווח". החברה מצידה טענה ב-11 ליולי 2018 כי לעמדתה אישור העסקה היה כפוף לקבלת אישור מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), שהיווה תקדים במועד ההתקשרות עם קנדוק בכך שזו הייתה החברה הציבורית הראשונה הנסחרת בתל אביב הרוכשת פעילות קנאביס בעלת רישיון פעיל.

החברה ציינה כי העריכה אז שאישור היק"ר הוא תנאי מתלה מהותי ועיקרי. לכן, לטענתה, הייתה עסקת הרכישה במועד הדיווח אופציית רכישה ללא כל עלות לחברה, ובהתאם להנחה זו, היא לא ראתה בעסקה כעסקת "רכישת ניירות ערך או פעילות של תאגיד", ולא נדרשה לפרט את הנתונים הכספיים העיקריים מתוך דוחותיה הכספיים של קנדוק.

הרשות לני"ע לא קיבלה את עמדת החברה וקבעה כי אינטרקיור "הפרה את הוראות החוק והתקנות. בטענותיה של החברה, לא הובאו נימוק או טענה, שיש בהם כדי לסתור את האמור, או כדי לשכנע את הרשות, כי לא הפרה את הוראות החוק והתקנות, או כי נבצר מהחברה לעמוד בחובה המוטלת עליה על פי הוראות החוק והתקנות, בכל הנוגע להפרות האמורות, או כי בנסיבות העניין אין כלל מקום להטיל על החברה עיצום כספי בשל ההפרות האמורות".

ה רשות כן נענתה לבקשת החברה להפחית את גובה העיצום ההתחלתי שקיבלה, שעמד על 30 אלף שקל לפי תחשיב ההון העצמי של החברה לסוף 2017, והפחיתה מהעיצום 25% המהווים 7,500 שקל הפחתה מהעיצום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות