אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק עקפה התחזיות, המניה מזנקת במסחר המאוחר צילום: בלומברג

פייסבוק עקפה התחזיות, המניה מזנקת במסחר המאוחר

החברה דיווחה על זינוק של 19% ברווח הנקי ל-2.12 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח נקי של 1.91 דולרים למניה; ההכנסות ניתרו ב-29% ל-17.6 מיליארד דולר

30.10.2019, 22:16 | ויקי אוסלנדר

פייסבוק פרסמה הערב לאחר סיום המסחר בוול סטריט את דוחותיה לרבעון השלישי. הרשת החברתית עקפה את התחזיות - המניה עולה ב-3.5% במסחר המאוחר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על זינוק של 19% ברווח הנקי ל-6.1 מיליארד דולר, 2.12 דולרים למניה, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח נקי של 1.91 דולרים למניה. ההכנסות ניתרו ב-29% ל-17.65 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 17.4 מיליארד דולר.

מספר המשתמשים הפעילים ביום עמד על 1.62 מיליארד לעומת תחזית ל-1.61 מיליארד. מספר המשתמשים הפעילים בחודש עמד על 2.45 מיליארד, בהתאם לתחזית. ההכנסה הממוצעת ממשתמש עמדה על 7.26 דולרים, לעומת תחזית ל-7.09 דולרים.

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג אמר: "היה לנו רבעון טוב, הקהילה והעסקים שלנו ממשיכים להתרחב".

מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

פייסבוק מפרסמת את הדו"חות כמה ימים לאחר עדותו בקונגרס של צוקרברג. החברה נמצאת כבר שנתיים בלב סערה ציבורית אחרי שורת גילויים על השימוש שנעשה בפלטפורמה של החברה כדי להפיץ מידע מטעה ולהשפיע על מערכות פוליטיות ברחבי העולם על ידי גורמים זרים. בנוסף נחשפו שורת פרצות אבטחה ודליפת מידע רב של משתמשים.

בחודשים האחרונים הושת על פייסבוק קנס של 5 מיליארד דולר ונפתחה נגדה חקירת הגבלים עסקיים בארה"ב. ואולם העננה הרגולטורית לא עצרה את פייסבוק. הסערות הציבוריות אולי הביאו את פייסבוק להשקיע יותר במערך האבטחה שלה, אך לא גרמו לפגיעה מהותית בחברה שנהנית מיסודות עסקיים איתנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות